Wymieszaj dwa produkty i posyp nimi mopa. Po 5 minutach będzie jak nowy

Mop i wiadro służą nam do sprzątania podłogi. Niektórzy używają ich nawet codziennie, jednak zapominają, że takie sprzęty same też wymagają regularnego czyszczenia. Okazuje się, że mopa można wyczyścić w prosty sposób. Wystarczy posypać go mieszanką pewnych produktów z kuchni.

Do sprzątania podłóg, oprócz odkurzacza, zazwyczaj wykorzystujemy mopa i wiadro. Mało kto pamięta jednak o tym, by po myciu zabrudzonych powierzchni zwrócić uwagę również i na czystość sprzętu, który nam w tym pomaga. W efekcie mop często jest brudny i nie wygląda korzystnie. Okazuje się, że można o niego zadbać w prosty sposób, który nie wymaga dużego nakładu czasu i pracy. Wystarczy posypać mopa mieszanką prostych produktów z kuchni.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Przykry zapach z kuchennego zlewu? Dwa składniki wystarczą, by sobie z nim poradzić

Jak wyczyścić mopa? Posyp go tym produktem, a będzie jak nowy

Do czyszczenia mopa wystarczy przygotowanie prostego środka czyszczącego z soli i sody oczyszczonej. Jedyne co należy zrobić, to połączyć produkty w proporcji 1:1 i rozsypać mieszankę obficie po całej jego powierzchni. Jeśli się spieszysz, już po 5 minutach możesz umyć mopa wodą, jednak lepiej sprawdzi się pozostawienie go na 1-1,5 godziny. Po wszystkim dla uzyskania lepszego efektu można wyprać materiał w pralce wybierając jeden z krótkich programów.

Regularne czyszczenie mopa tym sposobem sprawi, że będzie czysty i świeży, co przełoży się też korzystnie na wygląd mieszkania. Niestety mycie podłóg sprzętem, który jest zabrudzony kurzem i piaskiem przenosi brud po całej powierzchni pokoju.  Z tego względu dbanie o czystość mopa jest bardzo ważne.

Jak poprawnie czyścić przybory do sprzątania? Rób to regularnie, a sprzątanie będzie prostsze

W trosce o czystość mieszkania należy zwracać uwagę na regularne czyszczenie sprzętu, który nam w tym pomaga. Warto o tym pamiętać, by pucowanie różnych powierzchni przynosiło o wiele lepsze efekty. Jak czyścić przybory do sprzątania?

  1. Odkurzacz — Warto co jakiś czas przecierać obudowę odkurzacza ścierką zwilżoną wodą z delikatnym detergentem. Płaskie ssawki bez włosia można potraktować w ten sam sposób. Nie należy też zapominać o czyszczeniu filtra, który powinno się myć raz w miesiącu. W przeciwnym razie warto go wymienić co najmniej raz w roku.
  2. Ściereczki z mikrofibry — Należy co jakiś czas prać je w pralce z dodatkiem delikatnego detergentu. Program powinien być ustawiony na temperaturę 40-50 stopni Celsjusza. Mocno zabrudzone tkaniny warto przed włożeniem do pralki wypłukać wodą. 
Więcej o: