Michał Szpak szczerze o swojej orientacji seksualnej. "Nie wyobrażam sobie być kimkolwiek innym"

Życie prywatne znanych muzyków, celebrytów i gwiazd interesuje fanów, czasem nawet bardziej, niż twórczość czy dokonania artystyczne. Jedną z takich osób jest Michał Szpak. Wokalista niedawno zdecydował się na rozwianie wątpliwości w kwestii swojej orientacji seksualnej.

Debiutował jako sześciolatek, w Domu Kultury w Jaśle podczas konkursu na pastorałki. W 61. Konkursie Piosenki Eurowizji w 2016 roku zajął ósme miejsce. Nie przyjęto go do Państwowej Szkoły Muzycznej względu na wizerunek, który dla komisji egzaminacyjnej okazał się zbyt szokujący. Śpiewał w chórze i zespole heavymetalowym. W 2011 roku wystąpił w polskiej edycji programu "X Factor". Dotarł do finału i zajął drugie miejsce. Ma na koncie wiele nagród, w tym Bursztynowego Słowika otrzymanego podczas Top of the Top Sopot Festival 2022. Od lat eksperymentuje ze swoim wizerunkiem, nie boi się odważnych czy szokujących stylizacji. Do tej pory rzadko jednak wspominał o swojej orientacji.

Zobacz wideo Polska na Eurowizji. Przypominamy najciekawsze występy [Popkultura Extra]

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Michał Szpak szczerze o swojej orientacji. Rozwiał wątpliwości?

Wokalista nigdy nie bał się odważnych stylizacji. Od początku kariery zwracał uwagę androgynicznym wyglądem i eksperymentowaniem ze swoim wizerunkiem. Kilka miesięcy temu, przy okazji premiery nowego singla, zdobył się na szczere wyznanie w sprawie swojej orientacji.

TAK. JESTEM QUEER. Zakochuję się w człowieku, nie w ciele. Kocham ludzkie serca i dusze. Od zawsze jestem reprezentantem wszystkich wolnych ludzi, którzy mają odwagę do życia w zgodzie ze swoimi uczuciami

- napisał piosenkarz na swoim profilu na Instagramie.

Czuje się świrem i nie wyobrażam sobie być kimkolwiek innym

- dodał, zaznaczając równocześnie, że wyznanie nie jest wcale jego coming-outem. Kilka dni przed opublikowaniem wpisu na Instagramie Szpak wspomniał o tej kwestii również w wideo na Tiktoku. – Jestem osobą, która uważa, że miłość nie ma płci – wyznał w filmie Michał Szpak i dodał – Można kochać w różnych formach i spełniać się na różnych płaszczyznach.

 

Michał Szpak przyznał, że jest queer. Co to oznacza?

Queer ma wiele definicji. Jak napisał sam Michał Szpak, "queer to po prostu świetlisty świr". Coraz częściej słowem tym określają się osoby, które nie chcą lub nie potrafią sprecyzować swojej orientacji seksualnej, ale identyfikują się ze społecznością LGBTQ+, są nieheteronormatywne lub niebinarne.

Więcej o: