Śnieżyce i mrozy do -50 stopni Celsjusza na Sylwestra w USA. Czego spodziewać się w Polsce?

Tegoroczne święta i sylwester w Polsce będą przez większość czasu "na plusie". Podobna sytuacja będzie miała miejsce w prawie całej Europie. Pogoda w Ameryce Północnej będzie zgoła odmienna. Mieszkańcy USA i Kanady mogą spodziewać się w sylwestra mrozów sięgających nawet -50 stopni Celsjusza.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Już od jakiegoś czasu w Ameryce Północnej panuje mróz. Ujemne temperatury odnotowywane są także m.in. na granicy USA z Meksykiem, co nie zdarza się często. Taka sytuacja pogodowa utrzyma się tam również do sylwestra

Zobacz wideo Mroźna zima a globalne ocieplenie. „Utrwaliło się oczekiwanie, że będzie tylko cieplej"

Ujemne temperatury w całych Stanach Zjednoczonych. Mróz i śnieżyce

Niskie temperatury i wzmożone opady śniegu w Ameryce Północnej są spowodowane działaniem silnych ośrodków barycznych. Wyż, osiągający ponad 1050 hPa znajduje się nad centralną częścią Stanów Zjednoczonych, natomiast w Kanadzie można zaobserwować niż. Ruchy powietrza wokół masywów barycznych sprawiają, że ujemna temperatura odczuwalna jest nie tylko na granicy obu państw, ale także na południu USA.  

Na granicy USA i Kanady przewiduje się temperatur sięgających nawet do -50 stopni Celsjusza. W czasie świąt, na Florydzie przewiduje się opady śniegu i mróz wynoszący około -4ºC. Co ciekawe, zaledwie kilka dni później, przed nowym rokiem, termometry znów pokażą około 20ºC.

Pogoda na sylwestra w Polsce. Czy będzie śnieg?

W Polsce nie możemy spodziewać się zbyt zimowej atmosfery. Przez znajdujący się nad Europą wyż, w sylwestra w całym kraju temperatury nie spadną poniżej zera. Najcieplej będzie na południu kraju, gdzie termometry wskażą od 7 do 11 stopni Celsjusza. Na północy i północnym wschodzie można spodziewać się najniższych temperatur oraz opadów śniegu z deszczem. Wyjątkiem jest Stargard, w którym 31 grudnia odczuć będzie mróz sięgający do -2ºC. 

Więcej o: