Weź kilka goździków i rozłóż je w kątach łazienki. Pozbędziesz się uporczywego problemu

Goździki mają wiele fantastycznych zastosowań. Ich smak i aromat kojarzy nam się głównie z sezonem jesienno-zimowym, gdy dokładamy je do wielu dań oraz napoi. Okazuje się jednak, że goździki mogą też się świetnie sprawdzić w łazience. Pomogą ci rozwiązać jeden popularny problem.

Smak i aromat goździków wielu osobom kojarzy się z sezonem jesienno-zimowym. Mają wiele fantastycznych zastosowań w różnych sferach naszego życia. Nie tylko świetnie smakują, urozmaicając napoje oraz potrawy, lecz także pomogą rozwiązać kilka nieprzyjemnych problemów. Do czego warto na co dzień wykorzystywać goździki? Podpowiadamy.

Zobacz wideo Jessica Mercedes ma w domu awarię. Z sufitu pociekła woda

Więcej podobnych tematów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Rozłóż kilka goździków w łazience. W ten sposób pozbędziesz się uporczywego problemu

Intensywny aromat goździków to ciekawy, charakterystyczny zapach. Jedni bardzo go lubią, a drudzy wolą go unikać. Aromat ten przeszkadza także rybikom cukrowym, które często można spotkać w wielu łazienkach. Te bezskrzydłe owady nie są niebezpieczne dla ludzi i nie przenoszą też żadnych chorób. Bywają jednak uciążliwe, a czasami nawet mogą wyrządzić niewielkie szkody. Żywią się bowiem wszystkim, co zawiera cukier, czyli kaszą, mąką, a nawet papierem, tapetą oraz pleśnią.

Jak się ich pozbyć? Wystarczy rozłożyć goździki w różnych kątach łazienki, gdzie wcześniej zaobserwowaliśmy rybiki cukrowe. Ich intensywny zapach zniechęci owady i po kilku dniach nie powinno być już po nich śladu w twojej łazience.

Goździki mają wiele świetnych zastosowań. Kiedy jeszcze mogą ci się przydać?

Goździki zawierają euganol, który jest substancją o właściwościach przeciwbólowych, przeciwzapalnych, znieczulających oraz antybakteryjnych. Dzięki temu nie tylko świetnie odstraszają rybiki cukrowe w łazience, lecz także pomogą w walce z przeziębieniem. Gdy czujesz, że zaczyna cię boleć gardło, od razu sięgnij po goździki, które fantastycznie uśmierzą ból i sprawią, że szybciej wyleczysz infekcję. Jak je zastosować?

Włóż do kubka 8 goździków i zalej je wrzącą wodą. Pozostaw napar do wystudzenia, a następnie wypłucz nim gardło. Od razu po tym poczujesz ulgę. Gardło będzie mniej bolesne i zaczerwienione. Powtarzaj tę czynność nawet kilka razy dziennie, a szybko przyniesie zadowalające efekty.

Więcej o: