Kilkuletnie dziecko stało na parapecie w oknie. "Był wystraszony i płakał"

O niebezpiecznym zdarzeniu poinformowała Komenda Powiatowa Policji w Oławie. Na parapecie w mieszkaniu z jednym z bloków mieszkańcy zauważyli 5-letnie, zapłakane dziecko. Chłopczyk został pozostawiony sam, bez żadnej opieki ze strony osoby dorosłej. Jak podaje oławska policja, to nie pierwsza taka sytuacja.

Dziecko było pozostawiane samo już wcześniej. Tym razem, gdy sąsiedzi zauważyli samotnie stojącego na parapecie w oknie, zapłakanego 5-latka - natychmiast zawiadomili odpowiednie służby.

Do zdarzenia doszło po południu przy ulicy Chrobrego, w jednym z mieszkań na parterze budynku wielorodzinnego. "Zgłaszający bał się, że w mieszkaniu mogło stać się coś złego, dlatego natychmiast powiadomił policję" - poinformowała oławska policja.

Zostawili 5-latka samego w domu. Zapłakane i wystraszone dziecko stało na parapecie w oknie

"Mundurowi z oławskiej prewencji pod wskazanym adresem zastali 5- letniego chłopca, który przebywał w domu bez opieki osób dorosłych, był wystraszony i płakał. Małoletni nie mógł otworzyć drzwi wejściowych, płakał, bo od rana był sam w domu. Natychmiast na miejsce została wezwana Straż Pożarna, która przy pomocy drabiny dostała się do mieszkania przez uchylone okno" - przekazali funkcjonariusze z Oławy.

Dzięki temu, że lokal mieścił się na parterze, sytuacja nie była aż tak ryzykowna, mimo wszystko ejdnak mogła zakończyć się tragedią. O sprawie poinformowany został Sąd Rejonowy w Oławie.

"Pamiętajmy, że zgodnie z prawem nie można pozostawić bez opieki dziecka poniżej 7 roku życia. Dzieci do lat 7 mogą pozostać pod opieką osoby, która ukończyła co najmniej 10 lat" - ostrzegają policjanci.

Źródło: Policja Oława/Facebook