Załóż folię na szczotkę do zamiatania i zobacz, co się stanie. Efekty zaskakują

Denerwujesz się, gdy podczas zamiatania kurz unosi się w powietrzu, a włosy przywierają do szczotki? Ten prosty sposób może to zmienić. Dzięki niemu zamiatanie będzie dużo łatwiejsze.

Święta coraz bliżej. To ostatni moment na świąteczne porządki. Jeżeli w planach masz jeszcze zamiatanie, ten prosty sposób może ci ułatwić życie i oszczędzić nerwów. 

Ten prosty sposób ułatwi ci zamiatanieTen prosty sposób ułatwi ci zamiatanie Fot. Screenshot, simpla&fast https://www.youtube.com/watch?v=h4y8Ygoe5aU&t=104s

Załóż folię na szczotkę. Zamiatanie będzie o wiele prostsze 

Podczas zamiatania czasem odnosimy wrażenie, że zabrudzenia tylko jeszcze bardziej się roznoszą. Kurz fruwa w powietrzu, a włosy przywierają do szczotki. Jej czyszczenie po zakończeniu zamiatania jest dość nieprzyjemnym obowiązkiem. Istnieje jednak prosty sposób, aby zamiatanie było bardziej efektywne. Wystarczy, że na szczotkę założysz plastikową torbę i ją zawiążesz. 

Dzięki temu zamiatanie stanie się o wiele prostsze. Włosy i śmieci nie będą przywierały do szczotki i bez problemu uda ci się zebrać je na szufelkę. Dodatkowo, folia łatwo przyciąga cząsteczki kurzu. Świetne działanie tego sposobu, pokazuje poniższy filmik.  

 

Świąteczne porządki. Jak wycierać kurze 

Jeżeli czeka cię jeszcze wycieranie kurzu z mebli, również mamy dla ciebie kilka przydatnych rad. Po pierwsze, przed rozpoczęciem sprzątania otwórz okno, aby unoszący się kurz nie krążył po domu. Wycieranie należy rozpocząć od najwyższych półek, dzięki czemu kurz nie będzie opadał na wyczyszczone wcześniej miejsce. Do wycierania kurzu najlepiej użyć ściereczki w mikrofibry, która jest chłonna i nie pozostawia smug. 

Kurz zbiera się nie tylko na meblach. Jego największym siedliskiem są dywany. Przed świętami warto wytrzepać je na świeżym powietrzu. 

Więcej ciekawych tekstów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Więcej o: