Zamiast wyrzucać do kosza, podlej nimi dracenę. Niezawodny ratunek dla usychających liści

Odpowiednia pielęgnacja roślin to podstawa. Dzięki temu zdrowo rosną oraz pięknie się prezentują. Idealne warunki nie wystarczą, warto więc sięgnąć po mikstury, które wspomogą rozwój rośliny. Co zrobić, gdy dracena usycha? Przygotuj domowy nawóz na bazie składnika, który zwykle wyrzucasz do kosza.

Rośliny pięknie prezentują się we wnętrzach, dodając im przytulnego klimatu. Trzeba jednak o nie odpowiednio dbać, by zdrowo rosły i miały liście w kolorze soczystej zieleni. Co, jeśli jednak dracena żółknie i marnieje w oczach? Warto wspomóc jej wzrost domowym nawozem, który doda jej wielu składników odżywczych.

Zobacz wideo Naturalne nawozy. Wykorzystaj skórkę banana, skorupki jajek i fusy po kawie i herbacie

Więcej podobnych tematów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Co zrobić, gdy dracena usycha? Sprawdź, czy dobrze o nią dbasz

Dracena potrzebuje odpowiednich warunków, by wypuszczać nowe, zdrowe liście. Przede wszystkim temperatura w pomieszczeniu powinna oscylować w granicy od 18 do 22 st. Celsjusza. Szczególnie zimą warto zwrócić większą uwagę na podlewanie tej rośliny. Dracena potrzebuje intensywnego nawodnienia, dlatego trzeba podlewać ją, gdy tylko w doniczce jest sucho. Warto jednak wyważyć ilość wody, ponieważ roślina ta nie lubi w niej stać. Przez to korzenie mogą zgnić. Od czasu do czasu można też delikatnie zraszać jej liście.

Jeśli twoja roślina gubi liście, to znak, że trzeba ją podlać. Przyczyną może też być niekorzystne położenie rośliny. Jeśli stoi w przeciągu lub blisko okien, które nie są zbyt szczelne, jej liście mogą stać się żółte i brzydkie. Należy wtedy ją przestawić, a problem powinien się rozwiązać. Co jeszcze można zrobić, by dracena się zregenerowała?

Jak uratować usychającą dracenę? Fusy z kawy jako nawóz, który powinien pomóc

Usychająca dracena to nie powód do zmartwień. Taką roślinę można sprytnie odratować, stosując domowe mikstury. Jeśli odpowiednio dbasz o dracenę, a ona nadal nie wygląda tak, jak powinna, podlej ją od czasu do czasu naturalnym nawozem, który samodzielnie przygotujesz w kilka chwil. Jak go zrobić?

Wystarczy, że sięgniesz po składnik, który zwykle wyrzucany jest do kosza. Mowa oczywiście o fusach po kawie. Jeśli wypiłaś już ulubiony napój, zalej łyżkę fusów litrem chłodnej wody i odczekaj 30 minut. Po tym czasie dokładnie zamieszaj roztwór i podlej nim dracenę. Taki zabieg sprawi, że poprawisz jakość gleby w doniczce. Warto wykonywać go raz w tygodniu.

Więcej o: