Postanowienia noworoczne 2023. Czym są i jak zrobić postanowienia noworoczne? Zobacz listę najpopularniejszych z nich!

Postanowienia noworoczne 2023 - masz już swoją listę? A może nie do końca wiesz, jak i po co się ją robi? Sprawdź, czym są postanowienia noworoczne, przyjrzyj się tym najpopularniejszym, a przy okazji przekonaj się, czemu wielu z nas ich nie dotrzymuje.

Postanowienia noworoczne – co to takiego?

Postanowienia noworoczne – co to właściwie jest? Jeśli zadajesz sobie to pytanie, bo wokół Ciebie wszyscy o nich mówią, najwyższy czas, by zastanowić się nad własnymi. Chodzi o to, aby z okazji wkraczania w Nowy Rok zaplanować jakieś pozytywne zmiany w swoim życiu. Zwykle rezygnuje się z nałogów, z którymi chce się zerwać lub stara się pozbyć jednej z niepożądanych cech czy wreszcie osiągnąć jakiś cel. Takie postanowienia noworoczne mogą być za każdym razem inne, zwłaszcza jeśli ktoś ich dotrzymuje.

Jak zrobić postanowienia noworoczne?

Jak zrobić postanowienia noworoczne? Najlepiej tak, by ich później dotrzymać. Przede wszystkim, warto w mądry sposób wyznaczać swoje cele. W pierwszej kolejności zastanów się, czego naprawdę pragniesz. Twoje postanowienie powinno dotyczyć celu, który sam chcesz osiągnąć, a nie takiego, jaki chciałby na Tobie wymóc ktoś bliski. To musi być coś, co Cię motywuje, samo w sobie napędza do działania. Jeśli natomiast Twój cel w pewnym sensie łączy się z kimś, kto jest dla Ciebie ważny, zyskasz dodatkową motywację do tego, by go zrealizować i nie porzucić przy pierwszej lepszej okazji.

Zobacz wideo [MATERIAŁ PROMOCYJNY] Elektryczna Skoda Enyaq Coupe, czyli czym wygodnie podróżować zimową porą i nie tylko

Lista postanowień noworocznych – najczęściej wygłaszane postanowienia noworoczne

Lista postanowień noworocznych może składać się z dowolnej liczby punktów. Na pewno tego rodzaju listy będą się różnić między sobą, ponieważ każdy z nas jest trochę inny, dlatego też dąży w życiu do czegoś innego. Jakie są jednak najczęściej wybierane postanowienia noworoczne?

 • Chcę rzucić palenie;
 • Chcę zrzucić parę kilo;
 • Chcę zmienić pracę na taką, która przyniesie mi szczęście;
 • Chcę zacząć lepiej organizować swój czas, by dłużej nie przeciekał mi przez palce;
 • Chcę zacząć trening fizyczny (zwykle wybranej dziedziny sportu);
 • Chcę nauczyć się cieszyć każdym dniem swojego życia, porzucając wieczne zamartwianie się;
 • Chcę zacząć lepiej dogadywać się ze swoimi bliskimi, a tym samym zażegnać wszystkie konflikty, jakie między nami są;
 • Chcę więcej czytać;
 • Chcę więcej uwagi zwracać na swój wygląd;
 • Chcę wcześniej wstawać;
 • Chcę znajdować więcej czasu na odpoczynek;
 • Chcę mniej czasu spędzać na surfowaniu po Internecie;
 • Chcę mniej czasu poświęcać na użytkowanie telefonu.

Postanowienia noworoczne – czemu ich nie dotrzymujemy?

Postanowienia noworoczne zwykle pięknie brzmią lub wyglądają, spisane na kartce. Dlaczego więc ich nie dotrzymujemy? Przede wszystkim, bardzo wiele zależy od tempa naszego życia. Świat wciąż pędzi do przodu, a my często za nim nie nadążamy. Co więcej, zerwanie z niektórymi nawykami może być dla nas zwyczajnie psychologicznie trudne. Tak naprawdę trzeba dokonać nierzadko radykalnych zmian w planie dnia, co może nas sporo kosztować. Wiele osób po prostu zbyt szybko się poddaje.

Zobacz też: Strój do opery - zasady dla debiutantów i stylizacje zgodne z dress codem

Więcej o: