Tak bardzo kochał swoją pracę, że na jej cześć nazwał syna. To imię wzbudza ogromne kontrowersje

Wybór imienia dla dziecka to jedna z najważniejszych decyzji, jaką muszą podjąć młodzi rodzice. Choć czasem serce podpowiada jedno, rozsądek mówi drugie. Ten ojciec zdecydowanie postawił na to pierwsze i syna nazwał na cześć swojej pracy, którą uwielbiał.

Ta historia wydarzyła się w Indonezji. Samet Wahyudi pracuje jako urzędnik w wydziale informacji statystycznej. Warto podkreślić, że uwielbia on swoją pracę. Kiedy na świecie pojawiło się jego pierwsze dziecko, z racji tego, że to była córka Samet pozwolił swojej żonie wybrać dla niej imię. Zaznaczył jednak, że kiedy na świecie pojawi się syn, to on nada mu imię. Ludzie nie mogą uwierzyć, że zdecydował się na taki krok. 

Zobacz wideo Najciekawsze imiona dzieci gwiazd. Nie tylko Michał Wiśniewski postawił na oryginalność

Uwielbiał swoją pracę i na jej cześć nazwał swojego syna. Imię wzbudza kontrowersje 

Zastanawiacie się jak nazywa się potomek Sameta? Pełne imię to Dinas Komunikasi Informatika Statistik, co znaczy "Biuro informacji statystycznej". Zdziwieni? Prawdopodobnie jak większość świata. Wiadomość o najdziwniejszym imieniu szybko trafiła do indonezyjskich mediów, w których swoją drogą mężczyzna udzielił wywiadu. 

Okazuje się, że Samet długi przed narodzinami swojego syna miał wybrane już dla niego imię. Wahyudi poinformował ukochaną o swoich planach jeszcze przed zawarciem małżeństwa. Jego narzeczona zgodziła się na ten dość dziwaczny wybór. Zdecydowanie innego zdania byli jej rodzice, którzy próbowali odwlec od tego pomysłu mężczyznę. Ten był jednak nieugięty. 

 

Samet Wahyudi jest przekonany, że w przyszłości jego syn podziękuję mu za tak oryginalne imię. Inni twierdzą, że będzie zupełnie inaczej i tak dziwne imię przysporzy chłopcu wielu problemów. Pewne jest, że drugiego takiego, który nazywa się "Biuro informacji statystycznej" w Indonezji i prawdopodobnie na całym świecie nie znajdziecie. 

Dziwne imiona dzieci w Polsce 

Jeśli myśleliście, że tylko na świecie rodzice nadają dzieciom dziwne imiona, to zapewniamy, że również w naszym kraju można trafić na te naprawdę dziwaczne. Dodajmy, że w Polsce można nadać imię dziecku, które go nie ośmiesza i nie jest nieprzyzwoite. Imię nie może być zgłoszone w formie zdrobniałej i powinno wskazywać na płeć dziecka. Zobaczcie, na jakie niespotykane imiona postawili rodzice w Polsce. 

Dziwne imiona dla chłopca

Żyraf, Ziemomysł, Wolfgang, Toro, Torkill, Odo, Noam, Nestor, Napoleon, Myszon, Mił, Lavente, Jano, Belzebub, Zoe.

Dziwne imiona dla dziewczynki

Mercedes, Lotta, Leja, Kiara, Jeżyna, Jarzyna, Guantanamera, Inetta, Calineczka, Berenike, Amnezja, Eunika, Idalia, Jesica, Viorika.

Więcej o: