Nowa bielizna i okrągłe talerze? To niejedyne przesądy sylwestrowe, które mają zapewnić szczęście

Niektórzy w nie wierzą, inni wyśmiewają. Przesądy, zabobony i wierzenia istnieją od wieków. Sprawdzamy, jakie przesądy sylwestrowe istnieją w Polsce. Wiele osób wierzy, że przesądy mogą zapewnić nam szczęście w nadchodzącym roku.

Mijający rok to wielkie wydarzenie. Jedni obchodzą sylwestra hucznie, inni zaś wolą spędzić go w domu. Czy znacie natomiast sylwestrowe przesądy? Zdradzamy jedne z najpopularniejszych. Co należy zrobić, aby ustrzec się przed niepowodzeniem w nadchodzącym roku? Podpowiadamy! Warto oczywiście do wszelkich przesądów podchodzić z przymrużeniem oka. 

Zobacz wideo Sylwester u Beckhamów

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl 

Przesądy i wierzenia. Skąd się wzięły?

Według badań 54% Polaków wierzy przynajmniej w jeden przesąd. Skąd wzięły się wierzenia i zabobony? Były one przekazywane z pokolenia na pokolenie i są pozostałością po dawnych obrzędach. Nie brakuje oczywiście również tych sylwestrowych, w które do dziś wiele osób wierzy. 

Przesądy sylwestrowe. Jak przywitać nowy rok i czego się wystrzegać?

Koniec starego roku i rozpoczęcie nowego dla wielu osób jest ważnym momentem. Choć część z nas nie wierzy w przesądy, istnieje grupa osób, która chce sprawić, aby w nowym roku powodziło się lepiej. Jakie są sylwestrowe przesądy?

  • Aby zapewnić sobie powodzenie finansowe, w nowy rok nie powinniśmy wchodzić z długami. Należy oddać wszystkie pożyczone rzeczy, a w sylwestrową noc powinniśmy mieć przy sobie gotówkę i łuskę karpia z wigilijnej kolacji.
  • W sylwestra nie powinniśmy sprzątać mieszkania, ponieważ wymieciemy z niego szczęście. Dom powinien być czysty i gotowy na nadchodzący rok.
  • Załóż nową bieliznę. Przesąd ten zapewni powodzenie i szczęście w miłości.
  • Dobrobyt zapewni nam pełna lodówka w sylwestra. Zaopatrzmy się w żywność, aby nie w przyszłym roku nie zabrakło nam jedzenia w lodówce.
  • W sylwestrową noc najlepiej jeść z okrągłych talerzy. Okrąg symbolizuje zamknięcie cyklu i wejście w Nowy Rok.
Więcej o: