Podpalanie ubrań w lumpeksie, nowym trendem na TikToku? Niebezpieczne pomysły szokują

Coraz większą popularność w internecie zdobywa "test ognia". Tiktokerki zabierają zapalniczki do lumpeksów i podpalają ubrania, by sprawdzić jakość materiałów. Wykonywanie tego rodzaju testów w sklepie jest niedopuszczalne i niebezpieczne

Więcej ciekawych tekstów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Badania przeprowadzone w ostatnich latach dowodzą, że z roku na rok pogarsza się jakość tkanin dostępnych na rynku

Możemy zaobserwować to zjawisko, między innymi kupując ubrania w sieciówkach. Kiedyś mogłyśmy cieszyć się nimi kilka lat, natomiast dzisiaj już po kilku praniach nie nadają się do użytku. Materiały oznaczane jako naturalne, często posiadają domieszki syntetyków, często mimo informacji na metce nie mamy pewności co do jakości kupionych ubrań.

Z tego powodu, zamiast szukania ubrań z potwierdzonym składem tiktokerki decydują się na niebezpieczne testy, które stanowią zagrożenie dla zdrowia i życia.

Coraz popularniejsze staje się kupowanie używanych ubrań w lumpeksach. Ubrania te często nie posiadają oryginalnych metek ze składem

Tiktokerki znalazły sposób na sprawdzenie jakości materiałów, z których uszyte są ubrania. Posunęły się one o krok dalej, niż sprawdzanie jakości ubrań w domu. Robią one to w lumpeksie przy użyciu testu ognia i zapalniczki.

Od razu należy zaznaczyć, że jakiekolwiek zabawy lub testy wykonywane przy użyciu ognia mogą stwarzać realne zagrożenie i prowadzić do pożaru. Wykonywanie tego rodzaju testów w sklepie jest niedopuszczalne i niebezpieczne.

Co warto kupować w lumpeksach na wagę?Co warto kupować w lumpeksach na wagę? instagram.com/Prudence Earl

Jeśli obawiasz się, że materiał, z którego wykonane jest ubranie ,może być złej jakości, po prostu zrezygnuj z zakupu

W lumpeksach szukaj ubrań posiadających metki informujące o składzie. Jeśli metka została usunięta, nie masz możliwości potwierdzenia składu ubrania, a materiał jest wątpliwy, zrezygnuj z zakupu.

Wszelkiego rodzaju próby ognia stanowią zagrożenie i nie należy ich wykonywać.

Więcej o: