Czy będzie jeszcze śnieg? Zaskakujące prognozy pogody na pierwsze miesiące 2023 roku

Po zamieciach i mrozach do Polski przyszła dodatnia temperatura oraz odwilż. Czy będzie jeszcze śnieg? Synoptycy przynoszą wieści, które na pewno nie spodobają się dzieciom czekającym na białe ferie.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zima, w której można było odczuć nawet -17 stopni Celsjusza już za nami. Czy temperatury na minusie i biały puch powrócą do Polski w nowym roku? Prognozy synoptyków nie są obiecujące dla fanów białej zimy. 

Zobacz wideo MATERIAŁ PROMOCYJNY] Elektryczna Skoda Enyaq Coupe, czyli czym wygodnie podróżować zimową porą i nie tylko

Czy będzie jeszcze śnieg? Prognozy na styczeń

Pogoda na pierwszy miesiąc nowego roku nie zapowiada się na zbyt zimową. Zamiast białego puchu i ujemnych temperatur, synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej zapowiadają odwilż. Już od pierwszego stycznia nad Polską zobaczyć będzie można ciemne chmury. W całym kraju pojawi się także deszcz. Opady śniegu będzie można spotkać jedynie w górach oraz na północy kraju w pobliżu Szczecina, Gdańska, Suwałk i Torunia. 

Prognoza na styczeń IMGWPrognoza na styczeń IMGW https://www.imgw.pl/wydarzenia/imgw-pib-eksperymentalna-prognoza-dlugoterminowa-temperatury-i-opadu-na-pazdziernik-2022

Czy będzie jeszcze śnieg? Nawet jeśli opady się zwiększą, to wysoka temperatura szybko roztopi biały puch. Jedynie w województwie podlaskim, w styczniu, mogą pojawiać się jeszcze minusowe temperatury (do -4 stopni). W pozostałej części kraju termometry będą wskazywać do 2 stopni.

Pogoda na luty. Czy śnieg ucieszy dzieci na ferie?

Niestety, podobna sytuacja ma występować w lutym. Drugi miesiąc nowego roku będzie za to nieco chłodniejszy. Temperatury w całym kraju temperatury wahać się będą od -4 do 0 stopni Celsjusza. Opady śniegu pojawią się częściej niż w styczniu, jednak nadal w wielu miastach będą prawdziwą rzadkością. Według portalu pogodajutro jedynie w Warszawie, Wrocławiu, Krakowie i Gdańsku można spodziewać się symbolicznych opadów śniegu przez około 10 dni. Szanse na białą, śnieżną zimę, z jaką mieliśmy do czynienia w grudniu, są jednak znikome. 

Więcej o: