Twój storczyk usycha? Ten prosty domowy sposób szybko doda mu wigoru

Ta zjawiskowa roślina prosto z lasów tropikalnych może być nieco kapryśna w warunkach domowych. Amatorów storczyków szczególnie boli sytuacja, gdy pomimo wszelkich starań, usycha. Jak temu zaradzić? Wykorzystując najpopularniejszy domowy napój!

Trudno o bardziej dekoracyjną roślinę doniczkową. Kwiaty storczyka to niebywała ozdoba i odrobina egzotyki w domu. A odmian jest mnóstwo! Zanim weźmiemy się za jego uprawę, powinniśmy zapoznać się z jego potrzebami, bo jak się okazuje, są nieco odmienne od innych roślin domowych. Począwszy już od przezroczystej doniczki, która ma za zadanie przepuszczać światło do korzeni. Bywa, że storczyk zaczyna usychać i zwykłe podlewanie nie pomaga. Jest pewien domowy ratunek.

Więcej ciekawych tekstów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Herbata dobra na wszystko. Zaparz, podlej i obserwuj, jak dzieją się cuda!

Nawóz z herbaty potrafi zbawiennie podziałać nawet na zasuszone korzenie, a także przyśpieszyć rozwój kwiatów. A to wszystko sprawa szeregu mikroelementów, które posiada. Każdy z nich odżywia storczyki i powoduje ich regenerację, a także stymuluje wzrost. Zdrowe korzenie powinny być jędrne i zielone, łatwo rozpoznać różnice, herbata potrafi skutecznie nawodnić roślinę, przez co rozwijają się nowe korzenie. Chrom, fosfor i potas, to składniki, które występuję w liściach storczyka, ten sam zestaw można znaleźć w herbacie, dlatego tak dobrze uzupełnia ich niedobory. Ponadto napar ten sprawia, że storczyk jest bardziej odporny na choroby, a kwiaty mają intensywniejszy kolor, dzięki taninie i garbnikom. 

Zobacz wideo Wyjeżdżasz na urlop i nie wiesz, co zrobić z ukochanymi roślinami

Jak przygotować nawóz z herbaty? To bardzo proste!

Najpierw parzymy herbatę w kubku, a później rozcieńczamy ją z pół litra wody (odstanej). Dalej należy zanurzyć storczyka w tym płynie i potrzymać przez 20 minut. W ten sposób korzenie "napiją się" tyle, ile im potrzeba. Zabieg ten warto powtarzać co dwa tygodnie. Storczyki lubią kwaśny odczyn, dlatego kilka kropel soku z cytryny spotęguje dobroczynny efekt owej kąpieli. 

Więcej o: