Zamiast użyć go do smażenia, natrzyj nim zlew. Ten trik będziesz stosować już zawsze

Częste czyszczenie zlewu potrafi być niezwykle uciążliwe. Resztki jedzenia i osadzający się na metalowej powierzchni nalot od razu rzucają się w oczy. Jak szybko sprawić, żeby zmywak znów zalśnił czystością? Wystarczy użyć jednego produktu. Na pewno masz go w domu.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Domowe sposoby na czystą kuchnię mogą okazać się niezwykle przydatne. Jednym z najbardziej nietypowych i skutecznych produktów na czysty zlew jest... olej. Wystarczy natrzeć nim powierzchnię, a ten banalny trik będziesz stosować już zawsze. 

Zobacz wideo Te produkty kroisz codziennie. Dzięki naszym trikom ułatwisz sobie życie

Sposób na czysty zlew? Potrzebujesz jedynie oleju

Jednym z najlepszych produktów do nabłyszczenia i zakonserwowania zmywaka jest zwykły olej. Płyn nie tylko sprawi, że zlew znów zalśni czystością, ale także utrzyma ją o wiele dłużej. Wystarczy rozprowadzić łyżeczkę tłuszczu po zabrudzonej powierzchni za pomocą ściereczki lub gąbki. Powtarzaj ten zabieg co najmniej raz w tygodniu. Z czasem kolor zmywaka stanie się bardziej intensywny i lśniący. Możesz z niego korzystać zarówno przy stalowych, jak i granitowych zmywakach. 

Jak pozbyć się osadu ze zlewu? Wystarczy użyć tych produktów

Aby usunąć nalot pozostający na powierzchni zlewu, dobrze jest użyć zwykłego płynu do mycia. Codziennie po myciu naczyń przetrzyj zmywak gąbką nasączoną detergentem. Dzięki temu zabezpieczysz stal bądź granit, przed zbieraniem trudnych do usunięcia zabrudzeń. Na koniec spłucz pianę ciepłą wodą.

Na bardziej oporne osady dobrze jest sięgnąć po sodę oczyszczoną. Proszek pozbędzie się nawet nalotu pojawiającego się wskutek codziennego mycia naczyń. Aby twój zlew ponownie zalśnił czystością, wymieszaj łyżeczkę produktu z wodą. Powstałą pastę nałóż na gąbkę, po czym rozprowadź ją po zabrudzonej powierzchni. Odczekaj pięć minut, po czym spłucz substancję.

Więcej o: