Sylwester "last minute". Polska na zakończenie 2022 roku ma wiele do zaoferowania. Gdzie warto pojechać?

Sylwester "last minute"? Polska ma wiele do zaoferowania pod względem pięknych miejsc i bogatej oferty kulturalnej. Sprawdź, co przygotował Kraków, Gdańsk i Rzeszów na 31 grudnia 2022.

Sposobów na spędzenie sylwestra jest wiele. Podczas gdy jedni układają listę filmów i przygotowują domowe przekąski, inni szukają miejsca do zabawy, gdzie będą mieli szansę hucznie przywitać nowy rok. Niektórzy spontanicznie decydują się na wyjście z domu praktycznie w ostatniej chwili. Jeśli nie masz jeszcze planów lub wciąż się wahasz, sprawdź, gdzie warto spędzić sylwestrowy wieczór.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Sylwester w Krakowie 2022/23. Miasto oferuje bogaty wybór imprez kulturalnych

Kraków przez wiele lat oferował huczną, transmitowaną w telewizji imprezę na rynku. Od jakiegoś czasu miasto nie organizuje już wspólnej zabawy, jednak to nie powinno zniechęcać do odwiedzenia zabytkowej miejscowości. Oprócz udziału w imprezach klubowych warto też postawić na wydarzenia artystyczne, których w Krakowie nie brakuje.

Zobacz wideo [MATERIAŁ PROMOCYJNY] Elektryczna Skoda Enyaq Coupe, czyli czym wygodnie podróżować zimową porą i nie tylko

31 grudnia Opera Krakowska zaprasza na sylwestrowy koncert "Bal w Operze" przy ul. Lubicz 48. Wydarzenie będzie miało miejsce o 18:00 i 21:30. Motyw maski często pojawia się w operze, dlatego obowiązkowym elementem ubioru gości tego dnia ma być maska karnawałowa, którą można zrobić własnoręcznie lub kupić na miejscu. 

W sylwestra w Krakowie można też udać się na Kabaret Piwnicy pod Baranami organizowany przez Artystów Piwnicy pod Baranami. Wydarzenie rozpocznie się o 21:30. Artyści zaprezentują klasyczny program składający się z wierszy, pieśni, piosenek i tekstów stworzonych przez wybitnych polskich twórców.

Sylwester Gdańsk 2023. Wejdź w nowy rok przechadzając się nad brzegiem morza

Polska kryje wiele pięknych i urokliwych miejsc. Nie inaczej jest w Trójmieście. Nietypowym i romantycznym sposobem na spędzenie sylwestra z drugą połówką jest wyjazd do Gdańska i spacer brzegiem morza o północy, ale warto też zwrócić uwagę na interesujące wydarzenia kulturalne.

Zarówno w latach ubiegłych, jak i w tym roku Opera Bałtycka zaprasza na koncert sylwestrowy, podczas którego goście powitają nowy rok muzyką graną na żywo i szampanem. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 19:00. Bilety kosztują od 188 zł.

31 grudnia na Scenie Teatralnej NOT odbędzie się spektakl "Lekko nie będzie". Sztuka opowiada o romansach, omyłkach, lawinie absurdu i ciekawych rozwiązaniach, które mało komu przyszłyby do głowy. Bilety dostępne w cenie od 200 zł.

Sylwester Rzeszów 2023. Jak miło spędzić sylwestra?

W Rzeszowie również nie będzie w tym roku miejskiego sylwestra. Mimo to bogata oferta kulturalna zachęca do udziału w wielu interesujących wydarzeniach. Instytut Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego zaprasza na godz. 19:00 na spektakl sylwestrowy "Ni pies, ni wydra, coś na kształt miłości". Przedstawienie ukaże zawirowania natury damsko-męskiej. Dowcipne dialogi będą przeplatane piosenkami o podobnej tematyce. Oprócz możliwości obejrzenia spektaklu, widzowie otrzymają też lampkę szampana. Bilet wstępu można kupić już od 90 zł.

Więcej o: