Sylwester "last minute". Polska na zakończenie 2022 roku ma wiele do zaoferowania. Gdzie warto pojechać?

Sylwester "last minute"? Polska ma wiele do zaoferowania pod względem pięknych miejsc i bogatej oferty kulturalnej. Sprawdź, co przygotował Kraków, Gdańsk i Rzeszów na 31 grudnia 2022.

Sposobów na spędzenie sylwestra jest wiele. Podczas gdy jedni układają listę filmów i przygotowują domowe przekąski, inni szukają miejsca do zabawy, gdzie będą mieli szansę hucznie przywitać nowy rok. Niektórzy spontanicznie decydują się na wyjście z domu praktycznie w ostatniej chwili. Jeśli nie masz jeszcze planów lub wciąż się wahasz, sprawdź, gdzie warto spędzić sylwestrowy wieczór.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Małgorzata Kożuchowska zaskoczyła fryzurą. Jak za dawnych lat! Wróci do krótkich? (zdjęcie ilustracyjne)Kożuchowska "spala świąteczne kalorie". "Nawet na stoku stylowo"

Sylwester w Krakowie 2022/23. Miasto oferuje bogaty wybór imprez kulturalnych

Kraków przez wiele lat oferował huczną, transmitowaną w telewizji imprezę na rynku. Od jakiegoś czasu miasto nie organizuje już wspólnej zabawy, jednak to nie powinno zniechęcać do odwiedzenia zabytkowej miejscowości. Oprócz udziału w imprezach klubowych warto też postawić na wydarzenia artystyczne, których w Krakowie nie brakuje.

Zobacz wideo [MATERIAŁ PROMOCYJNY] Elektryczna Skoda Enyaq Coupe, czyli czym wygodnie podróżować zimową porą i nie tylko

31 grudnia Opera Krakowska zaprasza na sylwestrowy koncert "Bal w Operze" przy ul. Lubicz 48. Wydarzenie będzie miało miejsce o 18:00 i 21:30. Motyw maski często pojawia się w operze, dlatego obowiązkowym elementem ubioru gości tego dnia ma być maska karnawałowa, którą można zrobić własnoręcznie lub kupić na miejscu. 

W sylwestra w Krakowie można też udać się na Kabaret Piwnicy pod Baranami organizowany przez Artystów Piwnicy pod Baranami. Wydarzenie rozpocznie się o 21:30. Artyści zaprezentują klasyczny program składający się z wierszy, pieśni, piosenek i tekstów stworzonych przez wybitnych polskich twórców.

Melanie CMel C odwołuje występ na sylwestrze TVP. "Masz mój szacunek"

Sylwester Gdańsk 2023. Wejdź w nowy rok przechadzając się nad brzegiem morza

Polska kryje wiele pięknych i urokliwych miejsc. Nie inaczej jest w Trójmieście. Nietypowym i romantycznym sposobem na spędzenie sylwestra z drugą połówką jest wyjazd do Gdańska i spacer brzegiem morza o północy, ale warto też zwrócić uwagę na interesujące wydarzenia kulturalne.

Zarówno w latach ubiegłych, jak i w tym roku Opera Bałtycka zaprasza na koncert sylwestrowy, podczas którego goście powitają nowy rok muzyką graną na żywo i szampanem. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 19:00. Bilety kosztują od 188 zł.

31 grudnia na Scenie Teatralnej NOT odbędzie się spektakl "Lekko nie będzie". Sztuka opowiada o romansach, omyłkach, lawinie absurdu i ciekawych rozwiązaniach, które mało komu przyszłyby do głowy. Bilety dostępne w cenie od 200 zł.

Sylwester Rzeszów 2023. Jak miło spędzić sylwestra?

W Rzeszowie również nie będzie w tym roku miejskiego sylwestra. Mimo to bogata oferta kulturalna zachęca do udziału w wielu interesujących wydarzeniach. Instytut Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego zaprasza na godz. 19:00 na spektakl sylwestrowy "Ni pies, ni wydra, coś na kształt miłości". Przedstawienie ukaże zawirowania natury damsko-męskiej. Dowcipne dialogi będą przeplatane piosenkami o podobnej tematyce. Oprócz możliwości obejrzenia spektaklu, widzowie otrzymają też lampkę szampana. Bilet wstępu można kupić już od 90 zł.

Więcej o: