Domowe sposoby na wybielanie zębów? Wystarczy przyprawa za 2 zł, aby odzyskały śnieżnobiały kolor

Przebarwienia zębów to coraz częstszy problem, a niestety profesjonalne odświeżenie koloru szkliwa może sporo kosztować. Warto wypróbować domowe sposoby na wybielenie zębów, które mogą przynieść zachwycające efekty.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Piękny uśmiech to nasza wizytówka. Jak o niego zadbać? Domowe sposoby na wybielenie zębów są prostsze, niż mogą się wydawać. Poznaj produkty, dzięki którym szkliwo odzyska śnieżnobiałą barwę. Dowiedz się także, jaka żywność może zmienić kolor uzębienia. Warto jednak pamiętać jednocześnie o regularnych wizytach i kontrolach dentystycznych. 

Zobacz wideo Nieświeży oddech. Co może być jego przyczyną [NaZdrowie]

Domowe sposoby na wybielenie zębów. W jaki sposób odzyskać dawny kolor szkliwa?

Podstawą dla odzyskania białej barwy zębów jest ich regularne mycie. Poza szczotkowaniem uzębienia rano i wieczorem warto to robić także po każdym posiłku. Jednym z najlepszych domowych sposobów na piękny uśmiech jest użycie kurkumy. Orientalna przyprawa nie tylko dodaje smaku do wielu potraw, ale także ma działanie przeciwgrzybicze oraz przeciwbakteryjnym. Wystarczy dodać odrobinę sproszkowanej przyprawy do pasty do zębów. Jednak, aby jej stosowanie nie przyniosło efektu odwrotnego do zmierzonego, nie należy robić tego częściej niż raz na dwa tygodnie. 

Dlaczego zęby zmieniają kolor? Mogą to powodować te produkty

Jak się okazuje, również dieta może mieć znaczący wpływ na odcień naszych zębów. Wśród produktów najbardziej barwiących szkliwo znajduje się m.in.: kawa, herbata, czerwone wino, jagody, buraki czy kolorowe napoje słodzone. Zawarte w nich barwniki osadzają się na zębach, tworząc trudne do usunięcia przebarwienia. Oczywiście mowa tutaj o częstym i regularnym jedzeniu bądź piciu powyższych produktów. 

Więcej o: