Dodaj 2 łyżki do wody i umyj panele. Niezawodny sposób na lśniącą podłogę bez smug i plam

Czym myć panele, by były czyste, lśniące i pozbawione smug? Wbrew pozorom pożądany efekt możesz z łatwością osiągnąć domowymi sposobami. Wystarczy kilka kropli tego kuchennego produktu, a podłoga będzie błyszczeć.

Panele wydają się o wiele prostsze w utrzymaniu od parkietu czy podłóg drewnianych. Nie oznacza to jednak, że dbanie o ich stan nie wymaga od nas wysiłku. Zabrudzone panele, pokryte rysami, smugami i plamami to częsty i trudny problem, który pogłębia nieprawidłowe mycie. Sprawdź, czy myć panele i jak to zrobić.

Zobacz wideo Przykry zapach z kuchennego zlewu? Dwa składniki wystarczą, by sobie z nim poradzić

Więcej sprawdzonych porad znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak i czym myć panele? Pamiętaj, by robić to w odpowiedni sposób

Nieprawidłowe mycie może prowadzić do spulchniania podłogi i pogłębiania oraz powstawania rys. To dlatego przed sięgnięciem po mop zawsze odkurz panele. Dzięki temu usuniesz piach, kurz i drobinki, które mogą prowadzić do zarysowań. Podłogę myj porządnie odsączoną z nadmiaru wody ściereczką lub mopem. Panele, tak jak podłogi drewniane, nie tolerują nadmiaru wody i detergentów. To dlatego lepiej nie wylewać płynu do mycia bezpośrednio na podłogę, chyba że sięgasz po specjalny środek do nabłyszczania. Panele myj zawsze zgodnie z kierunkiem ich ułożenia, wzdłuż łączeń. Dzięki temu unikniesz spulchniania i powstawania nierówności.

Czym umyć podłogę? Domowe sposoby są niezawodne

Panele najlepiej myj letnią wodą z dodatkiem odrobiny detergentu. Świetnie sprawdzą się domowe sposoby, które wykorzystują produkty dostępne w każdym domu. Będziesz potrzebować 5 litrów ciepłej wody i ok. 2 łyżek octu spirytusowego. Możesz dodać też kilka kropel ulubionego olejku eterycznego, by zniwelować zapach. Ten płyn pomoże pozbyć się smug, dzięki niemu panele będą lśniły. By wzmocnić efekt, przygotuj domowej roboty nabłyszczacz.

  • Do 2 szklanek wody dodaj ok. pół szklanki octu.
  • Wlej 2 płaskie łyżki oliwy.
  • Wymieszaj.

W tak przygotowanym płynie zamocz ściereczkę, wyżmij i zacznij polerować. Do codziennego mycia podłogi możesz wypróbować wodę z dodatkiem kilku kropel płynu do mycia naczyń i odrobiny kwasku cytrynowego. Dzięki temu pozbędziesz się zabrudzeń i smug.

Więcej o: