Agnieszka Sienkiewicz: Wiara nie powinna polegać na tym, że tłumaczymy się z seksu przedmałżeńskiego!

Agnieszka Sienkiewicz opowiedziała o swoim stosunku do wiary i Kościoła Katolickiego w rozmowie z Wiktorem Krajewskim. Wywiad został opublikowany na łamach "Wprost".
Zobacz wideo [MATERIAŁ PROMOCYJNY] O zdrowiu w kontekście ciałopozytywności, czyli dlaczego nie ma to nic wspólnego z promocją otyłości? 2. odcinek podcastu "Ciałość"

Zdaniem aktorki wiara nie powinna polegać na tym, że tłumaczymy się z wypitego alkoholu czy seksu przedmałżeńskiego. - Dla mnie najważniejsze jest, żeby były dobrymi ludźmi, czułymi na potrzeby innych, szanującymi, empatycznymi, ale też niezależnymi i pewnymi siebie kobietami - wyznała. 

Sienkiewicz: Nigdy nie powiedziałam, że jestem przeciwna wierze 

Aktorka dodała, że nie ma problemu z samą religią, a ze sposobem, w jaki Kościół podchodzi do spornych kwestii. 

Nigdy nie powiedziałam, że jestem przeciwna wierze chrześcijańskiej. Nigdy nie powiedziałam też, że poddam się apostazji. Powiedziałam prawdę, że do kościoła nie chodzę, bo nie zgadzam się z wieloma rzeczami, które w nim głoszą. Jedna bliska mi osoba, moja przyjaciółka, ma przecudowne dziecko z in vitro. I ja miałabym chodzić do kościoła, który teoretycznie szerzy dobro i miłość, a jako instytucja stygmatyzuje dziecko mojej przyjaciółki, nazywając je w tak nieludzki, ohydny sposób? To jest okrutne! Nie godzę się na to, żeby dzieci, które chodzą do kościoła, a w szkołach na lekcje religii, słuchały, że ich koleżanka z klasy to "niekochane dziecko z probówki"

- powiedziała Sienkiewicz. 

"Ja się na to nie godzę!"

W dalszej części rozmowy gwiazda odniosła się też do takich kwestii jak antykoncepcja, czy podejście Kościoła do osób LGBT+. 

- Nie zgadzam się, żeby moje córki słuchały, że antykoncepcja jest złem, że ich rolą jest wyjść za mąż i rodzić dzieci, a cudowni wujkowie, pary homoseksualne, którzy są w ich życiu od zawsze, są złem wcielonym, zboczeniem i chorobą, które trzeba wyplenić. Boli mnie, że Watykan ukrywa pedofilię wśród księży. Ja się na to nie godzę! Jestem matką! - zaznaczyła aktorka. 

 

Wasze historie i opinie są dla nas ważne. Czekamy na Wasze listy i komentarze. Piszcie do nas na adres: kobieta@agora.pl lub edziecko@agora.pl. Najciekawsze listy opublikujemy.

Więcej o: