Przekrój ziemniaka na pół i zanieść do garażu. Szybko uporasz się z popularnym problemem

W polskich domach ziemniaki królują na stołach. Spożywamy je gotowane, pieczone lub smażone. Niewiele osób jednak wie, że ziemniaki mogą pomóc nam w powszechnym problemie. Jeśli w twoim samochodzie parują szyby, wypróbuj trik z ziemniakiem.

Nie zawsze mamy tyle czasu, aby czekać, aż szyby w samochodzie odparują. Czasem wentylacja w naszym pojeździe nie działa najlepiej. Jeśli się spieszymy i chcemy szybko wyjechać samochodem na drogę, z problemem zaparowanych szyb pomoże nam ziemniak. To prosty trik, który ułatwia życie kierowcom. 

Zobacz wideo Z tymi owocami prawie każdy ma problem. Jak sprytnie obrać i pokroić mango, arbuza albo granat?

Nigdy nie prowadź auta z zaparowanymi szybami. To niebezpieczne

Aby jazda samochodem była bezpieczna, szyby w naszym samochodzie powinny być nie tylko czyste, ale i odparowane. Warto o tym pamiętać szczególnie w okresie jesienno-zimowym, kiedy szyby parują częściej. Kierowcy narzekają na problem, który nasila się, gdy na zewnątrz jest wilgotniej. Kiedy szyby w naszym samochodzie są zaparowane, szybkie wyruszenie w drogę, nie wchodzi w grę.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zaparowane szyby w samochodzie. Trik z ziemniakiem

Z problemem parujących szyb szybko poradzi sobie przekrojony na pół ziemniak. Warto wybrać warzywo nienadające się do spożycia np. takie, które zaczęło kiełkować. Ziemniaka należy oczyścić z resztek ziemi i przeciąć na pół. Wewnętrzną stroną ziemniaka przetrzyj szybę od środka. Staraj się pokryć całą powierzchnię szyby. Warstwa pozostawiona przez ziemniaka zapobiega parowaniu okien. Pamiętaj, aby usunąć z szyby resztki miąższu czy smugi skrobi. Należy zebrać je suchą ściereczką. Jeśli ziemniak się ubrudzi, możesz odciąć kawałek i przecierać świeżą powierzchnią warzywa.

Pozostaw szybę do wyschnięcia. Nie dotykaj jej, aby nie pozostawić smug i odcisków palców.

Więcej o: