Czym podlewać storczyka? Dosyp łyżeczkę do wody, a nowe kwiaty pojawią się błyskawicznie

Nie wiesz, jak dbać o storczyk? Pielęgnacja wbrew pozorom wcale nie jest taka trudna. Już jedna łyżeczka popularnej przyprawy może sprawić, że roślina szybko wypuści nowe kwiaty.

Storczyki to jedne z najpopularniejszych kwiatów, jakie możemy znaleźć w polskich domach. Są stosunkowo tanie i prezentują się niezwykle efektownie. Zdarza się jednak, że ich pielęgnacja sprawia niektórym trudności. Znamy banalnie prosty trik, dzięki któremu storczyk będzie uginał się od nowych kwiatów. 

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo [MATERIAŁ PROMOCYJNY] Co pomoże wyglądać pięknie falowanym włosom w 15 minut?

Kiedy podlewać storczyka? Zwróć uwagę na jeden szczegół

Najlepszym sposobem na podlewanie storczyków jest ich moczenie. Wystarczy włożyć doniczkę do miski z wodą i zostawić na około 15 minut. Kiedy jednak należy to zrobić? Tutaj podpowiedzią będzie... kolor korzeni. Gdy stają się białe to znak, że storczyk potrzebuje wody. Jeśli zdecydujemy się na wlanie wody bezpośrednio do doniczki lub podstawki, to należy pamiętać o zlaniu nadmiaru, aby nie doprowadzić do gnicia korzeni. 

Czym podlewać storczyk? Pamiętaj, aby dodać tę przyprawę

Okazuje się, że doskonały nawóz do storczyków można znaleźć w kuchennej szafce. Jest bogaty w żelazo, wapń czy magnez, a dzięki właściwościom grzybobójczym pomoże pozbyć się szkodników. Mowa o czosnku. Jak przygotować domowy nawóz na jego bazie? Należy trzy ząbki czosnku rozgnieść i wrzucić do słoika. Następnie zalewamy go litrem przegotowanej, ciepłej wody, zakręcamy słoik i odstawiamy na dobę. Gotowe. Później możemy nim podlewać lub moczyć w nim storczyki. 

Szybszym i równie skutecznym sposobem jest wykorzystanie granulowanego czosnku. Trzeba jednak zwrócić uwagę na skład, aby nie znajdowała się w przyprawie sól, barwniki czy konserwanty. Wystarczy jedną łyżeczkę rozpuścić w 500 ml wody. 

Więcej o: