Chciała mieć hollywoodzki uśmiech. Ma turecki problem. "To największy błąd w moim życiu"

Śnieżnobiały hollywoodzki uśmiech to marzenie wielu osób. By je spełnić, są gotowi na wszystko. Świadczy o tym coraz większa popularność tzw. tureckich zębów. Nie każdy zdaje sobie jednak sprawę z konsekwencji takiego zabiegu.

Hollywoodzki uśmiech przekracza finansowe możliwości wielu osób. Zabiegi dentystyczne i ortodontyczne to często ogromny wydatek. Z tego powodu ogromną popularnością cieszą się wyjazdy do krajów, które oferują o wiele tańsze usługi. Jednym z nich jest Turcja. Turyści przyjeżdżają tam na wczasy, przy okazji fundując sobie nowy śnieżnobiały uśmiech. "Tureckie zęby" mają jednak swoje konsekwencje, nierzadko wyjątkowo bolesne i kosztowne.

Zobacz wideo [MATERIAŁ PROMOCYJNY] Co pomoże wyglądać pięknie falowanym włosom w 15 minut?

Więcej podobnych historii przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zrobiła sobie "tureckie zęby". "Co ja sobie myślałam"

Irlandka Lisa Martyn również marzyła o śnieżnobiałym uśmiechu. Przed ślubem syna postanowiła zafundować sobie zabieg. Niestety, ceny tego typu usług w Irlandii przekraczały jej budżet, więc kobieta skorzystała z tańszej możliwości. Wyjazd do Turcji okazał się jednak jednym z największych błędów w jej życiu. O tym, z czym wiążą się "tureckie zęby" opowiada na filmikach publikowanych na TikToku.

– Leżałam w łóżku i płakałam. Co ja sobie myślałam – stwierdziła z płaczem Lisa w jednym z nagrań. 48-latka wyleciała do Turcji we wrześniu 2021 roku. Kobieta była pewna, że otrzyma 26 licówek. Prawda okazała się jednak inna. W czasie trwającego dwie godziny zabiegu spiłowano jej 60-70% naturalnych zębów i założono korony. Zabieg kosztował 3500 dolarów. Jak sama zwróciła uwagę, nie otrzymała nawet paragonu. Teoretycznie nie ma więc żadnego potwierdzenia, że miała przeprowadzany jakikolwiek zabieg stomatologiczny.

"Tureckie zęby" i bolesne konsekwencje. "To największy błąd w moim życiu"

Lisa przez ponad 10 miesięcy mierzyła się z okropnym bólem. Nie była w stanie jeść, schudła ponad 12 kg, przez większość czasu była w stanie funkcjonować jedynie dzięki tabletkom przeciwbólowym. Ból to nie wszystko, infekcja doprowadziła do powstania ropnia i paraliżu połowy twarzy. Lisa opowiedziała o swojej historii w dokumencie nakręconym przez stację BBC. – Od tego czasu nie tylko odczuwam paraliżujący ból każdego dnia, ale wydałam też tysiące na leczenie. To największy błąd w moim życiu – przyznała. Na leczenie konsekwencji po zabiegu w Turcji wydała już kilka tysięcy funtów, to jednak nie koniec. – Finansowo mnie to wykończy, ale to cena, jaką muszę zapłacić – stwierdziła Lisa.

Więcej o: