Wkupiła się w łaski elit, podając się za dziedziczkę fortuny. Jej "amerykański sen" szybko się skończył

W 2017 roku w amerykańskich mediach głośno było o "niemieckiej dziedziczce", która okazała się pochodzącą z Rosji oszustką. Anna Sorokin okłamywała nowojorskie elity, pożyczając pieniądze, za które prowadziła luksusowe i wystawne życie. Serial na podstawie jej historii odniósł sukces.

"Kim jest Anna?" to miniserial Netflixa, który miał premierę na platformie w lutym 2022 roku. Główną rolę zagrała Julia Garner. Produkcja była inspirowana prawdziwą, szokującą historią. Tytułowa Anna to młoda kobieta, która podając się za niemiecką dziedziczkę, szybko wkradła się w łaski nowojorskich elit i korzystała z oferowanych jej przywilejów. Na początku nikt nie wiedział, że wszystko jest kłamstwem i oszustka nie będzie spłacać licznych pożyczek od zamożnych znajomych. Głośny, medialny proces zakończył się skazaniem Anny na karę więzienia. Kobieta aktualnie przebywa w areszcie domowym.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo [MATERIAŁ PROMOCYJNY] Elektryczna Skoda Enyaq Coupe, czyli czym wygodnie podróżować zimową porą i nie tylko

Jako Anna Delvey wkupiła się w łaski nowojorskich elit. "Dziedziczka" była jednak oszustką

W 2017 r. w amerykańskich mediach głośno było o Annie Delvey, a raczej Annie Sorokin — oszustce, która podawała się za niemiecką dziedziczkę, choć nawet nie była Niemką. Nikt z towarzystwa nie wiedział, że 31-latka pochodzi z niezamożnej rodziny z Rosji. Przez jakiś czas kobieta ukrywała prawdziwą tożsamość i wynajmowała drogie pokoje hotelowe, podając fałszywe dane. Wystawne życie wśród bogatych znajomych, podróże samolotem w pierwszej klasie opłacane przez przyjaciół i liczne pożyczki zapewniały jej godny byt i życie pełne zabawy, z którego czerpała garściami. Bliscy Anny przez długi czas wierzyli, że odzyskają swoje pieniądze. Byli jednak w błędzie, choć Sorokin zapewniała, że spłaci wszystkie finansowe zobowiązania.

Reese Witherspoon Witherspoon pokazała dzieci. "Twoja córka wygląda jak ty bardziej niż ty!"

Anna Sorokin za kratkami. Serial Netfliksa na podstawie jej życia odniósł sukces

Anna Sorokin została aresztowana w 2017 r. pod kilkoma zarzutami kradzieży i wyłudzeń. Proces kobiety cieszył się ogromnym zainteresowaniem mediów, co było przez nią wykorzystywane do prezentowania na sali sądowej wielu stylizacji, które komponowano pod okiem adwokata i stylistki. Sorokin skazano w 2019 r. na karę czterech lat więzienia, zapłatę odszkodowania w wysokości 199 tys. dolarów i pokrycie 24 tys. dolarowej grzywny. Kobieta wyszła na wolność w 2021 r., jednak zaledwie kilka miesięcy później aresztowano ją ponownie za wykrycie problemów z ważnością wizy. Sorokin do dziś przebywa w areszcie domowym.

Po premierze miniserialu Netfliksa Anna Sorokin zyskała fanów. Wielu z nich wierzy, że oszustka chciała tylko żyć "amerykańskim snem", oraz jest młoda, ambitna i zdolna do osiągania sukcesów. Kobieta do dziś dba o swój wizerunek w sieci i co jakiś czas udziela wywiadów.

 

Agnieszka Sienkiewicz o Kościele: 'Wiara nie powinna polegać na tym, że tłumaczymy się z seksu przedmałżeńskiego!' Agnieszka Sienkiewicz: Wiara nie powinna polegać na tym, że tłumaczymy się z seksu przedmałżeńskiego!

Więcej o: