Sztaba broni Kościoła. "Uzależnienie relacji z Bogiem od zachowań księdza jest wygodnym tłumaczeniem"

Adam Sztaba opowiedział niedawno o swoim stosunku do wiary i duchownych. - Księża to zwyczajni ludzie, z ułomnościami. Ważna jest tylko nasza relacja z Panem Bogiem, a nie z nimi - powiedział muzyk.

Adam Sztaba udzielił wywiadu serwisowi alteia.org, w którym opowiedział o swoim podejściu do wiary i Kościoła Katolickiego. Okazuje się, że muzyk nie podziela poglądów wielu osób na temat tej instytucji.

Czasami toczę dyskusje z ludźmi, którzy obrażają się na Kościół, a w istocie - na kapłanów. Księża to zwyczajni ludzie, z ułomnościami. Ważna jest tylko nasza relacja z Panem Bogiem, a nie z nimi. Uzależnienie swojej osobistej relacji z Bogiem od zachowań tego czy innego księdza jest może i wygodnym wytłumaczeniem, ale też niezrozumieniem istoty wiary

- wyznał Sztaba. 

Zobacz wideo [MATERIAŁ PROMOCYJNY] Jak pielęgnować fryzurę afro lub loki?

Adam Sztaba o swojej relacji z Bogiem: Codziennie z Nim rozmawiam

Artysta utożsamia Boga z bezgraniczną miłością. Jak zaznaczył, nie tylko w niego wierzy, lecz także mu ufa. - Codziennie z Nim rozmawiam, w różnych momentach. O wszystkim, co mnie boli, trapi. Choć najczęściej jestem Mu wdzięczny - za to, co mam, za ludzi wokół, za pasję, muzykę. Za rodzinę - powiedział. 

"Tego dnia moja żona miała pierwsze zawroty głowy związane z ciążą"

Sztaba jest także przekonany, że udało mu się wymodlić dziecko. W bazylice Narodzenia Pańskiego w Jerozolimie muzyk spotkał zaprzyjaźnionego duchownego. Mężczyzna miał powiedzieć artyście, że Ziemia Święta to doskonałe miejsce na modlitwę o potomka. 

Po jakimś czasie okazało się, że dokładnie tego dnia moja żona miała pierwsze zawroty głowy związane z ciążą, o której jeszcze nie wiedzieliśmy

- wyznał w wywiadzie Sztaba. 

 

Wasze historie i opinie są dla nas ważne. Czekamy na Wasze listy i komentarze. Piszcie do nas na adres: kobieta@agora.pl lub edziecko@agora.pl. Najciekawsze listy opublikujemy.

 

Więcej o: