Hollywoodzki łamacz serc Jude Law kończy 50 lat. Czy udało mu się pozbyć łatki kobieciarza?

Jude Law, poza karierą aktorską słynie również z kochliwości. Aktor doczekał się szóstki dzieci, dzisiaj kończy 50 lat. Czy udało mu się pozbyć łatki kobieciarza?

Więcej ciekawych tekstów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Aktor Jude Law, który dzisiaj kończy 50 lat, niewątpliwie w dalszym ciągu jest niesamowicie przystojnym mężczyzną. Przez lata aktor próbował pozbyć się wizerunku playboya i łamacza serc

 

W 2013 roku w wywiadzie dla magazynu Playboy, Law mówił:

Szczerze, jestem bardzo szczęśliwy, że nie mam już 25 lat. Czasy kiedy byłem chłopakiem z plakatu i "Najseksowniejszym mężczyzną" są już za mną. Dzięki Bogu

Najseksowniejszy mężczyzna świata (taki tytuł przyznał mu amerykański magazyn People) i mężczyzna, z którym kobiety najchętniej zdradziłyby swoich partnerów (według ankiety brytyjskiego magazynu FHM) przez wiele lat zmagał się z łatką kobieciarza i łamacza serc. Jego życiorys oraz filmowe role na wiele lat ukształtowały jego reputację.

Zobacz wideo Nasi ludzie w Hollywood. Kto został nominowany do Oscara? [Popkultura Extra]

Jude Law, urodził się 29 grudnia 1972 r. w południowo zachodnim Londynie

David Jude Heyworth Law, przez rodziców nazywany był Jew, rozpoczął karierę aktorską bardzo wcześnie.

 

W wieku 15 lat zaczął występować w National Youth Music Theater w Londynie. W 1995 r. za rolę Michaela w Strasznych rodzicach wg Jeana Cocteau, wystawianych w Ethel Barrymore Theatre na Broadwayu, otrzymał nominację do nagrody Tony. Trzy lata wcześniej za tę samą kreację, graną na deskach londyńskiego Lyttelton Theatre, nominowano go do nagrody Oliviera, przyznawanej przez Zrzeszenie Teatrów Londyńskich.

Przełomem okazała się drugoplanowa kreacja playboya Dickiego Greenleafa w Utalentowanym panu Ripleyu Anthony’ego Minghelli. Law otrzymał za nią nagrodę BAFTA, a także nominacje do Oscara i Złotego Globu. Był na ustach wszystkich, ale w dalszym ciągu media skupiały się na jego urodzie.

Zawsze chciałem być rozpoznawany jako dobry aktor, ale to nikogo nie interesowało. Ludzie skupiali się na tym, jak wyglądam

- wspominał w jednym z wywiadów.

Podczas realizacji filmu Shopping, w którym grał swoją pierwszą główną rolę, 19-letni Jude poznał Sadie Frost, starszą o siedem lat aktorkę i żonę muzyka Gary'ego Kempa. Zanim zakończyły się zdjęcia, Frost odeszła od męża i zażądała rozwodu. We wrześniu 1997 r. Law i Frost wzięli ślub na barce w Londynie. Byli już wtedy rodzicami synka Rafferty'ego. Jude Law pierwszy raz został ojcem w wieku 23 lat. Para doczekała się trójki dzieci. 

 

Małżeństwo Jude Law i Sadie Frost przetrwało sześć lat i zakończyło się w atmosferze skandalu

Na planie filmu Alfie  Jude Law poznał Siennę Miller. To ona była powodem rozstania aktora z pierwszą żoną. Na lewym przedramieniu Jude Law ma wytatuowaną rybę, którą zakrył słowa z piosenki Sexy Sadie Beatlesów. Łatwo się domyślić, że ten wcześniejszy tatuaż aktor wykonał dla swojej byłej żony Sadie Frost.

W styczniu 2005 r. Sienna Miller i Law zaręczyli się, jednak sześć miesięcy później Sienna zobaczyła w gazecie zdjęcie narzeczonego z inną kobietą. Kochanką aktora okazała się niańka jego dzieci, Daisy Wright. Law w związku z romansem, który wyszedł na jaw, wydał oświadczenie, w którym przeprosił narzeczoną za swoje zachowanie.

 

W późniejszych latach jego życie prywatne nie wygladało spokojniej

W 2008 r. media poinformowały, że Law znów zostanie tatą. Amerykańska modelka zaszła z nim w ciążę po jednej spędzonej wspólnie nocy. 

Następnie Jude Law poznał piosenkarkę Catherine Harding. Para wpadła na siebie w jednym z londyńskich barów i jak Catherine opowiadała później Daily Mirror, sprawy między nimi potoczyły się błyskawicznie, a relacja zaowocowała ciążą.

Nie planowałam dziecka, tak po prostu wyszło

- mówiła Harding, która w 2015 r. urodziła dziewczynkę o imieniu Ada. Para spotykała się przez 7 miesięcy.

Na początku 2015 r. Law poznał psycholożkę Phillipę Coan, z którą w 2019 roku wziął ślub, a w grudniu 2020 para doczekała się pociechy.

 

Dziś Jude Law ma sześcioro dzieci i jak tłumaczył w podcaście London's River Cafe:

 Ojcostwo mnie określa. Przynosi mi najwięcej radości, ale też mnóstwo trosk i dramatów.

Myślicie, że Jude Law pozbędzie się w końcu łatki kobieciarza?

Więcej o: