Jak i czym wyczyścić pralkę? Wystarczy 1,60 zł, aby była czysta i pachnąca

Jak wyczyścić pralkę? To pytanie zadaje sobie wiele osób borykających się z nieestetycznym osadem i nieprzyjemnymi zapachami wydobywającymi się z urządzenia. Sprawdź, czym wyczyścić pralkę, żeby wnętrze lśniło i pachniało. Zdradzamy proste, domowe patenty.

Regularne dbanie o czystość pralki jest bardzo ważne, jeśli chcemy, by urządzenie służyło nam przez lata. Okazuje się, że zadanie jest proste, a na odpowiednie produkty nie wydasz wiele. Już 1,60 zł wystarczy, by cieszyć się czystością i zapachem wydobywającym się z pralki. Oto co należy zrobić.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo [MATERIAŁ PROMOCYJNY] Jak pielęgnować fryzurę afro lub loki?

Czym wyczyścić pralkę? Wykorzystaj właściwości tabletki do zmywarki

Nawet jeśli nie posiadasz w domu zmywarki, opakowanie dziesięciu tabletek możesz kupić już za 8 zł. Do skutecznego czyszczenia pralki raz na kilka miesięcy wystarczą ci zaledwie dwie kapsułki, co sprawia, że metoda jest tania. Jedyne, na co należy zwrócić uwagę, to dobór takich, które nie mają foliowych osłonek.

  1. Włóż do bębna dwie kapsułki.
  2. Nastaw program na 60-90 stopni.
  3. Po zakończeniu cyklu otwórz pralkę i poczekaj, aż wnętrze się osuszy.

Stosowanie tabletek do zmywarki w pralce to również sposób na zmiękczenie wody, co dzieje się dzięki soli zawartej w kapsułkach. 

Jak wyczyścić pralkę? Wlej do bębna pół szklanki octu, a szybko zapomnisz o brzydkim zapachu

Jeśli z twojej pralki wydobywa się nieprzyjemny zapach, obok którego nie da się przejść obojętnie, możesz wyczyścić ją prostym sposobem. Wystarczy wlać do bębna lub dozowników na płyny pół szklanki octu z kuchennej szafki i nastawić program na 60-90 stopni. Aby nie marnować wody, warto przed rozpoczęciem działań włożyć do urządzenia stare ścierki, szmatki czy ręczniki, których używasz do sprzątania. Dzięki temu materiał zostanie zdezynfekowany. Po zakończeniu cyklu prania dobrym nawykiem jest pozostawienie na jakiś czas uchylonych drzwiczek pralki, by zapach octu wywietrzał.

Zdarza się, że efekt czyszczenia pralki octem nie do końca zadowala. W takim przypadku można wsypać do bębna około 50 g sody oczyszczonej, która dodatkowo zlikwiduje kamienisty osad.

Więcej o: