Wymieszaj i wlej do muszli, a toaleta będzie lśnić czystością. Kamień i bakterie po prostu znikną

Czyszczenie toalety nie należy do najprzyjemniejszych czynności. Najczęściej używamy mocnych detergentów, których zadaniem jest pozbycie się bakterii i kamienia z muszli klozetowej. Istnieje jednak szybszy i prostszy sposób, który potrafi zdziałać cuda.

Czyszczenie muszli klozetowej zazwyczaj kojarzy się z użyciem drogich i mocno chemicznych detergentów. Zamiast używać specjalistycznych środków, możemy sięgnąć po domową metodę, która świetnie poradzi sobie z bakteriami i osadem w toalecie.

Zobacz wideo [MATERIAŁ PROMOCYJNY] Jak pielęgnować fryzurę afro lub loki?

Muszla klozetowa to siedlisko bakterii. Jak dbać o higienę w toalecie?

Aby nasza toaleta była czysta i wolna od drobnoustrojów, powinniśmy pamiętać o kilku podstawowych zasadach:

  • Przed spuszczeniem wody, zawsze należy zamykać klapę. W innym wypadku bakterie znajdujące się w muszli klozetowej pod wpływem ciśnienia wody wystrzeliwują do góry i osadzają się na wszystkich przedmiotach dookoła.
  • Do czyszczenia toalety warto używać gumowych rękawic. Mocne środki czyszczące mogą podrażnić naszą skórę.
  • Regularnie czyść szczotkę do toalety i pojemnik.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Szukasz domowego sposobu na lśniącą toaletę? Użyj limonki

Limonka posiada właściwości czyszczące. Egzotyczny owoc działa bakteriobójczo i dezynfekuje powierzchnię. Jeśli chcesz usunąć żółte zacieki i osady w muszli klozetowej, przygotuj mieszankę z limonki i wody, a potem umyj nią toaletę.

Do przygotowania mieszanki potrzebujemy cztery owoce, z których należy wycisnąć sok. Można go potem wykorzystać do drinków lub deserów. Skórki z limonek wrzuć do blendera, dodaj trochę wody i zmiksuj. Mikstura powinna liczyć około 600-800 mililitrów, więc jeśli mieszanki jest zbyt mało, dolej wody i ponownie wymieszaj. Następnie odczekaj 5 minut i przecedź przez sito, aby uzyskać miksturę bez resztek owocu.

Teraz wystarczy jedynie zalać toaletę na noc, a rankiem przetrzeć muszlę szczotką klozetową. Tym sposobem toaleta będzie pięknie pachnieć i lśnić czystością.

Więcej o: