Te znaki zodiaku nie potrafią okazywać emocji. Są bardzo skryte i rzadko mówią o uczuciach

Nie wszyscy potrafią otwarcie mówić o swoich uczuciach. Zdarza się, że takie osoby nie wiedzą, jak zareagować na wylewne wyznania, a czasem nawet nie potrafią okazywać emocji czy uczuć. Niektórzy wierzą, że to dotyczy przede wszystkim tych znaków zodiaku.

Tłumienie emocji i uczuć, szczególnie długotrwałe, może mieć negatywny wpływ nie tylko na nasze zdrowie, lecz także relacje z bliskimi czy nowo poznanymi ludźmi. Taka skrytość ma związek z cechami charakteru i osobowością, czasem z wychowaniem. Niektórzy, w tym astrologowie, wierzą, że niechęć do mówienia o uczuciach czy okazywania emocji ma związek ze znakiem zodiaku i horoskopem. Takie teorie warto jednak traktować z przymrużeniem oka, nawet jeśli zauważymy, że tkwi w nich ziarenko prawdy.

Zobacz wideo [MATERIAŁ PROMOCYJNY] Jak pielęgnować fryzurę afro lub loki?

Więcej podobnych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Wodnik żyje w swoim świecie i unika rozmów o uczuciach

Wodnik lubi żyć w swoim świecie i rzadko otwiera się przed innymi i dopuszcza do siebie drugiego człowieka. W ten sposób chroni się przed zranieniem. Nie lubi zajmować się uczuciami, woli unikać takich tematów w rozmowach. Jest zamknięty w sobie i zdystansowany. To sprawia problemy w relacjach z bliskimi.

Rak boi się zranienia. Woli tłumić emocje w sobie

Rak jest wrażliwy, boi się zranienia i odrzucenia. To dlatego często wydaje się wycofany i melancholijny. Jest świadomy i pewny swoich uczuć, ale rzadko je okazuje. Woli tłumić w sobie emocje i płakać w samotności, by rozładować napięcie. Wbrew pozorom, silnie się przywiązuje do bliskich, choć rzadko to okazuje.

Bliźnięta są zmienne i dlatego rzadko mówią szczerze o swoich uczuciach

Bliźnięta są bardzo zmienne. Do tego stopnia, że same nie są w stanie tego ogarnąć. Dziś są czegoś pewne, jutro zaczynają wszystko kwestionować. To dlatego wolą nie składać żadnych deklaracji. Rzadko mówią o uczuciach, bo wiedzą, że te zmieniają się jak w kalejdoskopie.

Skorpion jest tajemniczy i ma problemy z zaufaniem

Ma problemy z zaufaniem i przez to bywa bardzo skryty. Z jednej strony chciałby otwarcie okazywać swoje emocje, z drugiej - woli skrywać się za maską tajemniczości. Sprawia wrażenie niedostępnego i rzadko dopuszcza do siebie innych, jeśli nie jest to konieczne.

Więcej o: