Te gwiazdy polskiej piosenki są najdłużej na scenie. Jedna z nich wydała niemal 50 albumów

Ich piosenki znają wszystkie pokolenia. Debiutowały jako nastolatki, od wielu lat występują na scenie i zachwycają słuchaczy. Jakie są najstarsze polskie gwiazdy sceny muzycznej?

Maryla Rodowicz, Ewa Bem czy Alicja Majewska to ikony polskiej sceny muzycznej. Przyglądamy się gwiazdom, które najdłużej występują na scenie. Niewiele osób wie, że część z nich występowała przed publicznością już w wieku nastoletnim.

Zobacz wideo [MATERIAŁ PROMOCYJNY] Jak pielęgnować fryzurę afro lub loki?

Eleni. Piosenkarka greckiego pochodzenia

Eleni, czyli Helena Dzoka, urodziła się w 1956 roku w Bielawie. Piosenkarka jest pochodzenia greckiego i wykonuje utwory w języku polskim, angielskim i greckim. Pierwszy album studyjny wydała w 1978 roku. Do dziś pojawiło się 21 płyt artystki. Pierwszy raz na scenę Eleni wyszła w wieku 17 lat.

Ewa Bem. Dama polskiego jazzu

Największym hitem 71-letniej artystki jest utwór "Moje serce to jest muzyk". Ewa Bem nazywana jest pierwszą damą polskiego jazzu. Pierwszy album wydała w 1984 roku. Do dziś nagrała 7 studyjnych płyt. Współpracowała z takimi artystami jak Henryk Miśkiewicz czy Andrzej Jagodziński.

Alicja Majewska. Jurorka talent show

Urodzona w 1948 roku piosenkarka ma na koncie 18 albumów. Współpracowała z Włodzimierzem Korczem czy Wojciechem Młynarskim. Jej hity "Odkryjemy miłość nieznaną", "Być kobietą", "Żyć się chce" zna niemal każdy. 74-letnia artystka nie zwalnia tempa. W 2019 roku dołączyła do jurorskiej obsady programu TVP2 "The Voice Senior".

 

Halina Frąckowiak. Na scenie od prawie 60 lat 

75-letnia Halina Frąckowiak na scenie zadebiutowała w 1963 roku na Festiwalu Młodych Talentów w Szczecinie. Do dziś pojawiło się 6 albumów artystki. Piosenka "Papierowy księżyc" podbija serca osób w każdym wieku. Występowała w wielu krajach Europy, w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie.

 

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Maryla Rodowicz. Królowa polskiej piosenki 

Rodowicz urodziła się w 1945 roku w Zielonej Górze. Pierwsze kroki na scenie stawiała na Festiwalu Młodych Talentów w 1962 roku. Wydała 24 albumy studyjne. 77-letnia wokalistka jest nadal aktywna zawodowo. Chętnie bierze udział w koncertach telewizyjnych i pokazuje się w mediach. Określana jest jako jedna z najwybitniejszych piosenkarek w historii polskiej muzyki rozrywkowej.

 

Urszula Dudziak. Na scenie od ponad 60 lat

Jazzowa wokalistka nagrała ponad 50 albumów. W kocówce lat 50. dołączyła do zespołu Krzysztofa Komedy. Miała wówczas 15 lat. Ostatnią płytę "Wszystko gra" nagrała w 2013 roku. Artystka nadal jest aktywna zawodowo. W 2017 roku odebrała Fryderyka w kategorii "Muzyka jazzowa" za całokształt twórczości.

 
Więcej o: