Maryla Rodowicz, Ewa Bem czy Alicja Majewska to ikony polskiej sceny muzycznej. Przyglądamy się gwiazdom, które najdłużej występują na scenie. Niewiele osób wie, że część z nich występowała przed publicznością już w wieku nastoletnim.
Eleni, czyli Helena Dzoka, urodziła się w 1956 roku w Bielawie. Piosenkarka jest pochodzenia greckiego i wykonuje utwory w języku polskim, angielskim i greckim. Pierwszy album studyjny wydała w 1978 roku. Do dziś pojawiło się 21 płyt artystki. Pierwszy raz na scenę Eleni wyszła w wieku 17 lat.
Największym hitem 71-letniej artystki jest utwór "Moje serce to jest muzyk". Ewa Bem nazywana jest pierwszą damą polskiego jazzu. Pierwszy album wydała w 1984 roku. Do dziś nagrała 7 studyjnych płyt. Współpracowała z takimi artystami jak Henryk Miśkiewicz czy Andrzej Jagodziński.
Urodzona w 1948 roku piosenkarka ma na koncie 18 albumów. Współpracowała z Włodzimierzem Korczem czy Wojciechem Młynarskim. Jej hity "Odkryjemy miłość nieznaną", "Być kobietą", "Żyć się chce" zna niemal każdy. 74-letnia artystka nie zwalnia tempa. W 2019 roku dołączyła do jurorskiej obsady programu TVP2 "The Voice Senior".
75-letnia Halina Frąckowiak na scenie zadebiutowała w 1963 roku na Festiwalu Młodych Talentów w Szczecinie. Do dziś pojawiło się 6 albumów artystki. Piosenka "Papierowy księżyc" podbija serca osób w każdym wieku. Występowała w wielu krajach Europy, w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie.
Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl
Rodowicz urodziła się w 1945 roku w Zielonej Górze. Pierwsze kroki na scenie stawiała na Festiwalu Młodych Talentów w 1962 roku. Wydała 24 albumy studyjne. 77-letnia wokalistka jest nadal aktywna zawodowo. Chętnie bierze udział w koncertach telewizyjnych i pokazuje się w mediach. Określana jest jako jedna z najwybitniejszych piosenkarek w historii polskiej muzyki rozrywkowej.
Jazzowa wokalistka nagrała ponad 50 albumów. W kocówce lat 50. dołączyła do zespołu Krzysztofa Komedy. Miała wówczas 15 lat. Ostatnią płytę "Wszystko gra" nagrała w 2013 roku. Artystka nadal jest aktywna zawodowo. W 2017 roku odebrała Fryderyka w kategorii "Muzyka jazzowa" za całokształt twórczości.