Pele nie ukrywał, że miał "niejeden romans". Wiedziały też o tym jego partnerki. "Nigdy nie kłamałem"

Pele nie żyje. Niekwestionowana gwiazda piłki nożnej odeszła w wieku 82. lat. Choć wszyscy znają go głównie z wybitnych występach na murawie, które kończyły się brawurowymi bramkami, to prywatnie na swoim koncie kilka skandali. Jak sam przyznawał, miał wiele romansów.
Zobacz wideo Oni mogą zastąpić Messiego i Ronaldo! Ta zmiana dzieje się na naszych oczach

Pele nie krył się z tym, że w życiu miał wiele romansów. Nie przypuszczał jednak, że jest ojcem tak licznej gromadki dzieci. O niektórych dowiedział się dość późno. 

Pele wielokrotnie wdawał się w romanse. "Będę zupełnie szczery, miałem niejeden"

Dzieci Pele to temat, który nieustannie pojawiał się w mediach. Choć z oficjalnych związków sportowiec doczekał się piątki dzieci, to jednak wiele razy można było usłyszeć o romansach, w jakie wdawał się brazylijski piłkarz. Na Netfliksie można obejrzeć film dokumentalny pt. "Pele" i dowiedzieć się nieco więcej o prywatnym życiu sportowca. - Będę zupełnie szczery, miałem niejeden romans. Z kilku z nich miałem dzieci, o których istnieniu dowiedziałem się późno - przyznał Pele. W dalszej części dokumentu mistrz piłki nożnej przyznaje, że nigdy nie ukrywał tego faktu przed żadną ze swoich kobiet. - Moja pierwsza żona i pierwsza dziewczyna wiedziały o tym. Nigdy nie kłamałem - słyszymy.

Jednak co na to partnerki Pelego? Czy naprawdę nie przeszkadzało im to, że są zdradzane? Do sprawy odniosła się Maria de Graca Xuxa. 57-letnia już była modelka, która spotykała się z piłkarzem przez 5 lat. Miała wówczas 17 lat, a Pele 41. - Zawsze mówił, że to związek otwarty, ale otwarty tylko dla niego - stwierdziła. 

 

Ile dzieci miał Pele? Nie zawsze chciał uznać ojcostwo 

Choć oficjalnie piłkarz wiedział o piątce dzieci, na świat przyszło co najmniej dwoje nieślubnych maluchów. Przelotny romans z pokojówką zaowocował narodzinami Sandry Machado. Dziewczynka urodziła się w 1964 roku. Jednak zanim została uznana za córkę piłkarza, jej matka stoczyła batalię. Pele nie chciał uznać dziecka i nie zgadzał się na testy DNA. Sprawę rozstrzygnął sąd, ostatecznie wyniki badań potwierdziły ojcostwo Pelego. 

Kolejną córką Pelego, która narodziła się z relacji pozamałżeńskiej była Flavia Kurtz. Jej matka Lenita Kurtz była dziennikarką. Podsumowując, Pele doczekał się siedmiorga dzieci: Kelly, Cristiny, Jennifer, Edsona, bliźniąt Joshuy i Celeste oraz nieślubnych Sandry i Flavii. 

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Ile żon miał Pele? Różnica wieku nie grała roli

Pele, czyli tak naprawdę Edson Arantes do Nascimento był trzykrotnie żonaty. Pierwszą żoną piłkarza była Rosemeri dos Reis Cholbi. Sportowiec wziął z nią ślub w 1966 roku i przez 16 lat trwał w związku małżeńskim. Doczekali się trójki dzieci.

Kolejną żoną Pelego była wokalistka gospel Assíra Lemos Seixas, która urodziła bliźnięta. Ślub odbył się w kwietniu 1994 roku, a rozwód w 2008 roku. Trzecią i ostatnią żoną piłkarza została japońsko-brazylijska importerka sprzętu medycznego, Marcia Aoki. Kobieta była młodsza od sportowca o 32 lata. W dniu ślubu miała 41 lat, a Pele 73. 

Więcej o: