Emilian Kamiński cenił jej życiową mądrość. Kim była matka znanego aktora? Wychowała dwie gwiazdy ekranu

W wywiadach Emilian Kamiński podkreślał, jak wiele w swoim życiu zawdzięcza matce. Zofia Kamińska zmarła w 2017 roku w wieku 90 lat. I chociaż kobieta nie miała nic wspólnego z teatralną sceną, wychowała dwoje aktorów.

Emilian Kamiński, założyciel Teatru Kamienica, znany aktor i reżyser, zmarł rankiem 26 grudnia. Jak poinformowała Patrycja Pawlik, rzeczniczka Teatru Kamienica, aktor odszedł w swoim domu w Józefowie około godziny 7:30.

Zobacz wideo [MATERIAŁ PROMOCYJNY] Jak pielęgnować fryzurę afro lub loki?

Emilian Kamiński zmarł w wieku 70 lat. Niewielu wie, że jego siostra również jest aktorką

Emilian Kamiński znany jest z ról w takich produkcjach jak "U Pana Boga w ogródku", "Bulionerzy" czy "Prosta historia o miłości". Był nie tylko aktorem, ale również reżyserem teatralnym i filmowym. W 2009 roku założył Teatr Kamienica. Aktor odszedł w wieku 70 lat, zostawiając pogrążoną w żałobie rodzinę – żonę Justynę Sieńczyłło, córkę oraz dwóch synów, i siostrę Dorotę Kamińską, która również jest aktorką. Pogrzeb Emiliana Kamińskiego zaplanowano na 4 stycznia 2023 roku.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zofia Kamińska zmarła 5 lat temu. "Była w dobrej kondycji"

Aktor był mocno związany ze swoją matką, która zmarła pięć lat temu. Zofia Kamińska miała wówczas 90 lat. Kobieta wychowała dwoje aktorów, tymczasem sama od wielu lat związana była z branżą krawiecką. Wspólnie z mężem prowadzili własny zakład. – Myślałem, że mama jeszcze pożyje, była w dobrej kondycji. Wiele razy mówiłem, żeby nie wychodziła na taki gorąc. Za wszelką cenę chciałem ją wziąć do nas, do domu w Józefowie, na stałe. Nie chciała. Mieszkała w Warszawie i tam toczyło się jej życie, tam miała swoje przyjaciółki – wyznał aktor.

Emilian Kamiński podkreśla, że to dzięki mamie zdobył odpowiednie wykształcenie, ponieważ to ona zmusiła go, aby zdał maturę. Cenił jej życiową mądrość i jako dorosły mężczyzna często zwracał się do niej po poradę.

Więcej o: