Pozbądź się z domu tych rzeczy przed północą. W ten sposób unikniesz pecha w 2023 roku

Pech przytrafia się każdemu. Przynajmniej tak sądzimy. Wewnętrzne odczucie, że wszystko idzie nie tak, jest sprawą braku szczęścia, sprawia, że możemy czuć się bezradni i przybici. Niektórzy uważają, że symbolem pecha są określone przedmioty, które nawiązują do przykrych sytuacji.
Zobacz wideo Trener Igi Świątek: Agnieszka Radwańska miała w swojej karierze pecha

Pech może istnieć głównie w naszej głowie. Zwłaszcza jeśli falami przytrafiają się nam różne niepowodzenia czy nieprzyjemne sytuacje. Czasem ciężko uwierzyć w przypadek, szczególnie kiedy wkładamy w coś wiele zaangażowania, pracy, czy czasu, a efekt jest marny. Niektórzy wierzą, że pozbycie się z domu pewnych przedmiotów przed północą może zapobiec pechowi. Oczywiście warto traktować takie przesądy z przymrużeniem oka.

Jak się pozbyć pecha? Posprzątaj!

Pojawiają się głosy, że za zły los mogą odpowiadać niektóre przedmioty. Choć to dosyć ryzykowne stwierdzenie i warto potraktować je z przymrużeniem oka, to jednak nie zaszkodzi zrobić nieco porządków przed nowym rokiem. Jelenie rogi, choć w wielu pomieszczeniach prezentują się wyjątkowo okazale i stanowią niebanalną dekorację, to jednak uznawane są za symbol pecha. Niegdyś można je było spotkać niemal w każdym domu. Dziś zdobią głównie pomieszczenia w stylu rustykalnym, czy boho. 

Rogi zwierząt kojarzone są ze śmiercią i okrucieństwem, bez względu na to, czy jest to poroże zgubione w wyniku starcia dwóch samców, czy poprzez polowanie. Dlatego warto usunąć je ze swojego pomieszczenia. W związku z tym, że już niebawem czeka nas noc sylwestrowa, a Nowy Rok zbliża się wielkimi krokami, warto wysprzątać dom z pecha i zacząć kolejny rozdział.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Co przyciąga pecha? Wyrzuć te przedmioty

Kolejnym symbolem pecha są stare zegary. Często zdarza się, że jakiś zegarek się popsuje, ale nie chcemy go wyrzucać, zakładając, że jeszcze go naprawimy, zaniesiemy do specjalisty i posłuży kolejne lata. Jednak rzeczywistość bywa odmienna. Brak czasu i natłok obowiązków sprawiają, że mniej istotne sprawy odkładamy na później. Według Feng Shui starożytnej praktyki chińskiej zepsuty zegar oznacza chorobę, śmierć lub pecha. Dlatego, jeśli chcemy cieszyć się szczęściem, zanieśmy czym prędzej stare zegarki do zegarmistrza lub po prostu je wyrzućmy.

Bujany fotel. Wygodny i dający poczucie odprężenia i odpoczynku. W kulturze irlandzkiej uważany jest zaś jako symbol sił nieczystych, który przyciąga zło.

Więcej o: