Wszyscy zachwycali się jej pięknymi, dużymi oczami. Mało kto wiedział, że są wynikiem choroby

Kilka lat temu media społecznościowe obiegło zdjęcie kilkuletniej Mehlani Ramirez. Wiele osób zachwycało się pięknymi, dużymi oczami dziecka, jednak mało kto wiedział, że ich wygląd to wynik choroby. Jak schorzenie wpłynęło na życie małej Mehlani?

Duże oczy u kobiet często są postrzegane jako piękne. Nie inaczej było w przypadku Mehlani Ramirez, kilkulatki, która zyskała sławę ze względu na wyjątkowy wygląd. Mało kto zdawał sobie jednak sprawę, że oczy dziewczynki to wynik groźnej choroby genetycznej. Jak schorzenie wpłynęło na życie Mehlani?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Po kim geny odziedziczyła córka Pauliny Krupińskiej i Sebastiana Karpiela-Bułecki? Ma niebieskie oczy i blond włosy

Wszyscy podziwiali jej piękne, ogromne oczy. Okazało się, że to wynik choroby

Kilka lat temu media na całym świecie rozpisywały się na temat wyglądu malutkiej Mehlani Ramirez. Wkrótce wyszło na jaw, że nietypowo duże i piękne oczy dziewczynki, przypominające wzrok postaci z bajek Disneya, to wynik choroby genetycznej o nazwie zespół Axenfelda-Riegera. Schorzenie wpływa na wygląd oczu poprzez przesunięcie źrenicy i tęczówki, przez co odnosi się wrażenie, że źrenice są nietypowo duże. Niestety już w młodym wieku może też wywołać jaskrę, która prowadzi do utraty wzroku nawet u 50 proc. pacjentów. Zespół Axenfelda-Riegera wpływa również na kształt nosa, czoła i reszty twarzy. 

 

Początkowo ciąża Kariny Ortegi przebiegała prawidłowo. Jak schorzenie wpłynęło na życie Mehlani Ramirez?

Początkowo ciąża Kariny Ortegi przebiegała prawidłowo i nic nie zapowiadało, że maleńka Mehlani urodzi się z chorobą genetyczną. Tuż po narodzinach dziecka jedna z pielęgniarek zwróciła jednak uwagę na nietypowy wygląd oczu dziecka. Wkrótce okazało się, że są wynikiem schorzenia. Mehlani już w wieku kilku miesięcy przeszła operację kanalików łzowych, które ze względu na zniekształcenie powodowały wysokie ciśnienie w obu oczach. Operacja zakończyła się sukcesem, jednak oczy dziewczynki wciąż wyglądają nieprzeciętnie.

Dziś Mehlani Ramirez ma już 6 lat. Rozwija się prawidłowo, jednak nosi odpowiednio dobrane okulary korekcyjne, chroni oczy przed promieniowaniem słonecznym i regularnie poddaje się badaniom kontrolnym. Nie wiadomo, jak dziś wygląda dziewczynka, ponieważ jej matka, Karina Ortega, podjęła decyzję o niepublikowaniu kolejnych zdjęć dziecka w mediach społecznościowych.

Więcej o: