Jak pozbyć się pluskiew? Rozłóż tę przyprawę, a pasożyty szybko znikną z domu

Pluskwa domowa żywi się krwią ludzi. Mimo tego, że z czasem została wytępiona, zaobserwowano jej powrót. Te uciążliwe pasożyty żerują głównie w nocy i wbrew pozorom problem nie dotyczy wyłącznie brudnych i pozbawionych higieny miejsc. Jak pozbyć się pluskiew? Oto kilka domowych sposobów.
Zobacz wideo Idealnie białe firanki? Dwa domowe sposoby

Jak się pozbyć pluskiew? Ten temat ostatnimi czasy wraca jak bumerang. Wszystko za sprawą faktu, że coraz częściej zauważamy obecność tych owadów w naszych domach. Okazuje się, że pomimo rozwoju cywilizacyjnego problem powrócił. Jak walczyć z nieznośnymi pasożytami?

Pluskwy domowe. Co to takiego?

Pluskiew domowa jest pasożytem, który żywi się krwią zwierząt ciepłokrwistych, głównie ludzką. W ciągu dniach ukrywają się w zakamarkach, dlatego często nie zdajemy sobie sprawy z tego, że nocą coś nas gryzie. Co więcej, ich ukąszenie nie jest bolesne, ponieważ w ślinie posiadają enzymy znieczulające.

Pluskwy nie posiadają skrzydeł, jednak nie przeszkadza im to w przemieszczaniu się. Bardzo sprawnie potrafią przedostać się z ubrania jednej osoby na drugą, by chwilę później zamieszkać w domu nowego żywiciela.

Jak wyglądają pluskwy? Można je łatwo poznać

Mają trzy pary cienkich odnóży zakończonych pazurkami. Kiedy są najedzone, przybierają ciemną barwę przypominającą mahoń, głodne stają się żółto-brązowe. Pluskwy mają dużą szeroką głowę, spore oczy oraz czułki, dzięki którym łatwo i sprawnie jest w stanie wywęszyć kolejną ofiarę.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Domowe sposoby na pluskwy. Jak się ich pozbyć?

Pluskwy nie lubią korzennych zapachów. Dlatego, jeśli zaobserwowaliśmy ich obecność, warto wysypać garść goździków w różnych zakamarkach. Pomocna będzie również kurkuma. Jednak tego rodzaju pasożyty bardzo lubią bytować w szczelinach kanap, foteli, czy na łóżkowych materacach. Jeżeli na obszyciach i w rogach zaobserwujemy brunatne, drobne plamki, to może być znak, że tam bytują pluskwy oraz namnażają się w zastraszającym tempie. Ich obecność często charakteryzuje wyczuwalny zapach przypominające gnijące maliny.

Kiedy zaobserwujemy obecność pluskwy domowej, należy niezwłocznie zdjąć powłoczkę z materaca, który najczęściej zaopatrzony jest w suwak i wrzucić do pralki. Pierzemy również pościel. Wszystko w temperaturze powyżej 45 st. Celsjusza, ponieważ tylko wtedy możemy mieć pewność, że zginą również larwy pluskiew.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: