Benedykt XVI wiedział, co się stanie? "Nastąpi ogromny przewrót"

Czy Benedykt XVI wiedział, co czeka Kościół w najbliższych latach? Jak się okazuje, jego przypuszczenia mogą się sprawdzić i to już niedługo. Zainteresowanie wzbudzają również jego słowa z 1969 roku.

Wizje, proroctwa czy przepowiednie dotyczące Kościoła i losów świata od wielu lat budzą emocje wśród wiernych, ale nie tylko. Choć wiele osób podchodzi do nich sceptycznie, inni wierzą, że mają pokrycie w rzeczywistości. Szczególną uwagę może budzić wizja Kościoła, którą już w 1969 roku przedstawił Benedykt XVI. Jego zdaniem, Kościół w najbliższym czasie czekają niepokojące zmiany.

Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Kryzys Kościoła. „Przed Wielkanocą oczekuję od nas głębokiej skruchy"

Wizja Benedykta XVI. Wiele lat temu zwrócił uwagę na zmiany, jakie czekają Kościół

W 1969 roku, na długo przed zostaniem papieżem, Joseph Ratzinger podczas audycji "Wiara i Przyszłość" w niemieckim radiu podzielił się swoją wizją dotyczącą przyszłości Kościoła i nadchodzącego kryzysu. Wydaje się, że słowa Benedykta XVI zaczynają się spełniać, a ze wspomnianym kryzysem mamy do czynienia już od jakiegoś czasu. – Jesteśmy w ogromnym punkcie zwrotnym – zauważył Ratzinger. Co, jego zdaniem, czeka Kościół? Społeczeństwo ma zredukować rolę duchownych do "pracowników społecznych". – Będziemy musieli liczyć się z tym, że nastąpią straszliwe wstrząsy – dodał. Zgodnie z wizją Benedykta XVI, Kościół zacznie tracić na znaczeniu, ludzie zaczną się od niego odwracać. Jak czytamy na portalu mysticpost.com, kryzys ten oznacza ogromne zmiany.

Z obecnego kryzysu wyłoni się Kościół jutra, Kościół, który stracił wiele. Będzie niewielki i będzie musiał zacząć od nowa, mniej więcej od początku. Nie będzie już w stanie zapełnić budowli, które wznosił w czasach powodzenia. Ponieważ liczba jego zwolenników zmaleje, straci też wiele ze swoich przywilejów społecznych

– zauważył Joseph Ratzinger.

Kościół będzie wspólnotą bardziej uduchowioną, która nie będzie przyjmować mandatu politycznego, flirtując raz z lewicą, a raz z prawicą. (…) Będzie ubogi, stanie się Kościołem cichych.

Benedykt XVI zauważył również, że to będzie długi proces. – Nastąpi ogromny przewrót, ale po tym wszystkim, co nadejdzie, z bardziej uduchowionego i uproszczonego Kościoła wyłoni się wielka moc – stwierdził Benedykt XVI w 1969 roku.

Domowa wędlina - lepsza niż ze sklepuCzy 30 grudnia jest post? Dyspensa obowiązuje, ale pod jednym warunkiem

Dlaczego Benedykt XVI abdykował w 2013 roku? Powodem był stan zdrowia

Joseph Ratzinger abdykował 28 lutego 2013 roku. Miał wówczas 86 lat. Swoją decyzję motywował stanem zdrowia. Jego zdaniem, Kościół potrzebował silnego człowieka, który byłby w stanie przeprowadzić go przez trudny czas. Już wtedy zdawał sobie sprawę z nadchodzących zmian. Benedykt XVI był pierwszym od niemal 600 lat papieżem, który ustąpił ze stanowiska. Poprzednim był Grzegorz XII, który abdykował w 1415 roku.

Benedykt XVI zmarł 31 grudnia 2022. Miał 95 lat.

Św. Łucja przepowiedziała, co wydarzy się w 2023 roku. 'Zginą miliony'. Wspomniała też o PolsceŚw. Łucja przepowiedziała, co wydarzy się w 2023 roku. "Zginą miliony". Co z Polską?

Więcej o: