Najlepsze stylizacje księżnych i królowych w 2022. Klasyka, szyk, ale z nutką nowoczesności

Ten rok był wyjątkowo trudny dla brytyjskiej. Jednak nie wpłynęło to na podejście do mody jej przedstawicielek. Przy każdej oficjalnej okazji można było podziwiać piękne stylizacje, którymi można się zainspirować. Wybieramy te najbardziej zjawiskowe.

Odrobinę szaleństwa do stylizacji dam w rodzinie królewskiej zaczęła wprowadzać księżniczka Małgorzata, później intensywne kolory zaczęła nosić sama królowa. I tak kolejne panie zaczęły coraz bardziej eksperymentować z modą, choć zawsze mimo wszystko były to stylizacje z klasą, bo bycie royalsem do tego zobowiązuje. Ale wysmakowane stylizacje można podziwiać również poza brytyjskim dworem, koronowane głowy z innych krajów także zachwycają.

Więcej ciekawych tekstów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Kate Middleton niczym ikona. Wybiera proste sukienki z mocnych kolorach i piękne płaszcze

Kate Middleton przeszła dużą metamorfozę w swoim stylu. Jako księżna Walii sięga po coraz ciekawsze wzory i kolory, zarówno prosto od projektantów, jak i z sieciówek np. Zary. Dech zapierają jej suknie wieczorowe. Powszechny zachwyt wzbudziła satynowa błękitna suknia wieczorowa, którą księżna założyła podczas wizyty na Bahamach. 

 

Śmiałym wyborem była suknia w kolorze, w którym mało kto wyglądałby dobrzy, czyli seledynowym. O dziwo, efekt był piękny. Założyła ją podczas wizyty w Bostonie. Nie bez znaczenia jest tu bogata biżuteria, która dodaje stylizacji królewskiego sznytu.

 

Znakiem rozpoznawczym księżnej Walii są również eleganckie płaszcze. Uwagę przykuł bordowy model, który założyła niedawno na świątecznym kolędowaniu.

 
Zobacz wideo Księżna Kate to mistrzyni "modowego recyklingu".

Meghan Markle wciąż błyszczy jako księżna. Świetnie czuje się w bieli

Pomimo że Meghan Markle nie pełni już funkcji publicznych, to wciąż tytułuje się jako księżna i pojawia się na różnych galach. W 2022 roku jej najpiękniejsze looki były w kolorze białym, a była to suknia i bardzo modny garnitur

 
 

Nieco mniej znaną damą jest lady Kitty Spencer, siostrzenica księżnej Diany, ale ta z kolei jest gwiazdą świata mody i ambasadorką Dolce Gabbana. Kitty jest stałą bywalczynią różnych ważnych wydarzeń modowych, a z racji, że jest trochę na marginesie rodziny królewskiej, może pozwolić sobie na śmielsze stylizacje.

 

Królowa Letizia króluje nie tylko w Hiszpanii. Umie bawić się stylem

Bez wątpienia inną europejską ikoną modową jest królowa Hiszpanii Letizia. Jest zawsze na czasie z modą, a jej looki inspirują wiele kobiet. Świetnie dobiera stylizacje zarówno na duże gale, jak i codzienne wyjścia. 

 
 
Więcej o: