Mąka ziemniaczana na włosy. Ten prosty trik rozwiąże popularny problem. Jest niezawodny

Kosmetyki do pielęgnacji włosów potrafią kosztować majątek. Jak się okazuje w kuchennej szafce, mamy wiele produktów, które świetnie sprawdzą się jako zamienniki drogich preparatów. Jednym z nich jest mąka ziemniaczana. Jakie ma korzyści nakładanie jej na włosy?

Włosy pozbawione blasku i trudne do ułożenia? Rozwiązaniem tego problemu może okazać się mąka ziemniaczana. Świetnie sprawdzi się ona nie tylko podczas gotowania, ale również codziennej pielęgnacji kosmyków. 

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo [MATERIAŁ PROMOCYJNY] Jak pielęgnować fryzurę afro lub loki?

Mąka ziemniaczana na włosy. Maseczka gotowa w kilka minut

Z mąki ziemniaczanej możemy przygotować maseczkę. Wystarczy do dwóch łyżek kosmetyku stosowanego na co dzień, dodać łyżkę mąki i dokładnie wymieszać. Nakładamy całość na włosy z pominięciem skalpu i zostawiamy na 30 minut. Dla jeszcze lepszego efektu włosy można zwinąć folią spożywczą lub założyć czepek. Po tym czasie maskę spłukujemy letnią wodą

Jak jeszcze sprawdzi się mąka ziemniaczana? Na włosy zaaplikuj ją jako płukankę

Jeśli chcemy dodać włosom nie tylko blasku, ale i objętości, to warto wypróbować też płukankę z mąki ziemniaczanej. Należy do 1 litra przegotowanej wody dodać łyżeczkę mąki i całość ostudzić. Następnie po umyciu szamponem włosów, aplikujemy płukankę, po chwili dokładnie ją spłukując ciepłą wodą.

Mąka ziemniaczana będzie też świetna jako suchy szampon. Zaskakujący efekt w kilka minut 

Suchy szampon z powodzeniem można zastąpić mąką ziemniaczaną. Produkt ten także doskonale absorbuje sebum. Odrobinę produktu sypiemy na dłoń, a później opuszkami palców wcieramy w skórę głowy. Po minucie mąkę należy dokładnie wyczesać. Dla kobiet o ciemniejszych włosach polecamy dodać do mąki trochę kakao lub cynamonu, aby uniknąć pozostawania białych śladów na kosmykach. 

Więcej o: