Szczęście w 2023 roku zapewni jeden rytuał? Będziesz potrzebować 12 winogron

Gdy zbliża się Nowy Rok, w sieci pojawia się wiele tradycji i rytuałów z różnych zakątków świata, które według wierzeń mają za zadanie przynieść szczęście w kolejnym roku. Jedną z takich tradycji jest jedzenie winogron. - "Musimy to zrobić", "Kiedyś się tego bałam" - komentują ludzie.

Więcej podobnych tematów znajdziesz na Gazeta.pl

Zobacz wideo Ogi Ugonoh: To, czego bronię, jest ewidentnie widoczne [fragment podcastu femiTALK]

TikTok jest aktualnie jedną z najpopularniejszych platform internetowych na świecie. Użytkowniczki oraz użytkownicy dzielą się tam dynamicznie zmontowanymi filmikami, które poruszają przeróżne tematy. Znajdziemy tam m.in. układy taneczne, trendy, makijażestylizacje, a także zaskakujące triki i porady. W okolicy sylwestra dużą popularnością cieszą się również rytuały i tradycje, których wykonanie w ostatni dzień roku ma przynieść szczęście w kolejnym. Oczywiście wszystkie tego typu zabawy należy traktować z ogromnym dystansem i przymrużeniem oka.

Jak zapewnić sobie szczęście w 2023 roku? Pomóc ma rytuał z winogronami

W ostatnich dniach jednym z częściej wyszukiwanych haseł na TikToku było podobno "12 winogron o północy". Jedna z użytkowniczek postanowiła wyjaśnić, na czym dokładnie polega ta sylwestrowa tradycja. Wideo opublikowane przez Cassie obejrzało ponad 7 mln osób. - Mówi się, że zjedzenie 12 winogron o północy przynosi szczęście w Nowym Roku. Nauczyłem się tej tradycji mieszkając w Meksyku (...) Upewnij się, że zjesz wszystkie winogrona przed 12 dzwonem - czytamy na filmiku.

Po każdym z nich powinno się wypowiedzieć 12 życzeń i to tak, jakby je powoływać do życia

- napisała jedna z osób.

Słyszałam to! Wszędzie robią to inaczej, a w niektórych regionach je się nawet rodzynki zamiast winogron, co jest o wiele łatwiejsze

- odpowiedziała Cassie.

Pod postem pojawiło się także wiele innych komentarzy:

Nie zrobię tego z moimi przyjaciółmi. Jestem pewien, że co najmniej dwójka z nich zakrztusiłaby się winogronami, a to nie jest dobry początek nowego roku
Musimy to zrobić
Nauczyłam się tego od Glorii z serialu "Współczesna rodzina"
Mam zamiar spakować 12 winogron do torebki i schować pod stolikiem w klubie
Jako dziecko bałam się tego, bo myślałam, że trzeba je połykać w całości
W Portugalii jemy zamiast tego 12 rodzynek

- czytamy.

Więcej o: