Kupiła 5 pomidorów malinowych. Kwota, jaką zapłaciła szokuje. "Na bogato"

Pewna TikTokerka udała się na zakupy spożywcze. Po powrocie do domu zwróciła uwagę na paragon, z którego wynikało, że za 5 pomidorów malinowych zapłaciła 40 zł. Zaszokowana ceną postanowiła podzielić się postrzeżeniem z internautami. Nagranie wzbudziło wiele emocji.

Wysokie ceny w sklepach budzą wśród konsumentów wiele emocji. Nic jednak nie da się poradzić na wysoką inflację, która wpływa bezpośrednio na wzrost kosztów nawet najprostszych produktów. Choć początkowo nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, jak szybko drożeje żywność, w pewnym momencie doznają szoku. Ile można zapłacić za pomidory malinowe w grudniu 2022 r.?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Kiedy możemy spodziewać się szczytu inflacji?

Za 5 pomidorów malinowych zapłaciła 40 zł. Rozemocjonowana TikTokerka podzieliła się z widzami paragonem

TikTokerka publikująca nagrania pod nazwą @irlikkk podzieliła się z internautami wideo, które nagrała po zakupach w jednej z sieci handlowych. Kobieta dopiero w domu zorientowała się, ile zapłaciła za 5 pomidorów malinowych. Na nagraniu obserwujący mogą zobaczyć paragon, który potwierdza cenę produktów.

-Można powiedzieć... Ile można dać za takie pomidory stojąc w sklepie? Ile? 40 złotych! - powiedziała rozemocjonowana. Kobieta była zaskoczona tym, że pomidory malinowe mogą kosztować aż 25 zł za kilogram. Sytuacja nie pozostała bez odzewu. Internauci w komentarzach zaczęli tłumaczyć kobiecie, co wpływa na wysokie ceny żywności. Mimo to większość zgodnie przyznała, że kwota jest zaskakująca.

Kupujesz pomidory srogo po sezonie. No czego się można spodziewać…
Dzisiaj słyszałam, że ze względu na koszty prowadzenia szklarni producenci rozważają nawet zrezygnowanie z takiej uprawy pomidora poza sezonem.
Oj tak, ja ostatnio kupiłam dwa i zapłaciłam 25 zł. Na bogato.
Też ostatnio się tak złapałem, przy kasie samoobsługowej myślałem, że się waga zepsuła.
W sezonie są tańsze, po sezonie wszystko jest droższe.

Inflacja zaskakuje konsumentów. To nie pierwszy przypadek, który wywołał zdziwienie

To nie pierwsza sytuacja, gdy wysokie ceny zaskakują kupujących. W czerwcu pewien użytkownik Twittera opublikował zdjęcie paragonu, z którego wynika, że za jedną kajzerkę zapłacił 1,20 zł. Już wtedy komentujący zwrócili uwagę, że ceny żywności są zaskakująco wysokie.

Kajzerka po 1,20 to niezła jazda! U mnie w piekarni po 0,65 zł (sam jestem zdziwiony, że tak tanio), choć te lepsze bułki to z kolei 1,85-1,95 zł.

Choć ceny produktów mogą się różnić w zależności od sklepu lub miejsca, z którego są importowane, to duży wzrost jest już realnym zjawiskiem, z którego większość konsumentów zdaje sobie sprawę.

Więcej o: