Lekarka zrzuciła ponad 45 kg. Zamiast skupiać się na diecie, wprowadziła 3 istotne zmiany

Dr Emi Hosody jest internistką ze Stanów Zjednoczonych, która specjalizuje się w zakresie medycyny holistycznej. Kobieta przeszła spektakularną przemianę i schudła aż 45 kg. Jaki jest jej sekret? Wystarczyło, że wprowadziła do swojego życia 3 istotne zmiany oraz pozbyła się z diety jednego składnika.

Dr Emi Hosody przekonała się, że do zrzucania zbędnych kilogramów trzeba podejść holistycznie. Stosowała wiele diet, zanim zrozumiała, co jest kluczem od osiągnięcia wymarzonej sylwetki. Dziś inspiruje kobiety, prowadząc konto na Instagramie pełne cennych wskazówek i sama chwali się swoją niezwykłą przepianą. Jak dr Emi Hosody schudła ponad 45 kg?

Zobacz wideo Klaudia El Duris zdradza, ile przytyła. "Nie czuję się komfortowo"

Więcej podobnych tematów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Lekarka schudła 45 kg. Co zrobiła, by to osiągnąć?

Dr Emi Hosody opracowała program, który pomógł jej schudnąć ponad 45 kg, a dziś pomaga w tym również innym kobietom. Co ważne, jej wskazówki pomagają zrzucić zbędne kilogramy osobom w każdym wieku, ponieważ uwzględnia w swoim programie takie czynniki jak metabolizm, genetyka czy mikroflora jelit. Zanim jednak udało jej się osiągnąć wymarzoną wagę, próbowała wielu diet. Tak o tym wspomina:

Straciłam ponad 45 kilogramów po latach próbowania wszystkiego. Byłam na diecie 1200 kalorii, jadłam wegańsko i nie mogłam zrzucić ani kilograma.

Lekarka zrozumiała, że aby schudnąć, musi podejść do sprawy nieco inaczej. Zamiast skupiać się na diecie, rygorystycznym deficycie kalorycznym i ważeniu każdego posiłku, wprowadziła do swojego życia 3 istotne zmiany, które jej pomogły. 

 

Wprowadziła do swojego życia 3 istotne zmiany. Pozbycie się pewnego składnika z diety zrobiło różnicę

Według dr Emi Hosody, by osiągnąć smukłą sylwetkę, trzeba podejść do odchudzania w sposób holistyczny i skupić się nie tylko na diecie, lecz także innych czynnikach. O czym warto pamiętać? Trzeba też zwrócić uwagę na:

  • Ruch - spalanie kalorii poprzez ruch, trening siłowy lub wytrzymałościowy to podstawa, by osiągnąć wymarzoną sylwetkę.
  • Nawodnienie organizmu - wypijanie odpowiedniej ilości wody pomaga podczas odchudzania. Trzeba wyliczyć dzienną, odpowiednią dawkę, która dla każdego z nas będzie inna w zależności od wagi czy trybu życia.
  • Odpowiednia ilość snu - wbrew pozorom dobrej jakości sen i wysypianie się ma ogromne znaczenie, gdy chcemy zrzucić zbędne kilogramy.
 

Istnieje też jedna istotna wskazówka dotycząca diety. Dr Emi Hosody wskazuje, że ważne jest ograniczenie cukru. To on jest odpowiedzialny za problemy związane z metabolizmem, które dodatkowo pogłębiają się też z wiekiem. Zamiast skupiać się na radykalnym deficycie kalorycznym, lepiej jest wprowadzić do swojego życia nawyk zdrowego odżywiania i ograniczenie spożywania cukrów prostych.

Więcej o: