Dlaczego warto owinąć toaletę folią spożywczą? Banalny i tani trik podbija sieć!

Czy wiedziałaś, że owijanie muszli klozetowej folią spożywczą staje się coraz popularniejsze? Ten prosty trik okazuje się zbawienny dla osób, dla których zatkana toaleta jest czymś powszednim. Wystarczy kilka chwil, aby raz na zawsze pożegnać się z tym uporczywym problemem.

Jeżeli kiedykolwiek zdarzyło ci się zatkać toaletę, wiesz już doskonale, że walka z rozwiązaniem tego problemu może okazać się wyjątkowo uporczywa. Wszelakiego rodzaju sklepowe chemiczne detergenty lub przepychacze z pewnością pójdą w odstawkę, kiedy przy zmaganiach z tą niekomfortową sytuacją wykorzystasz folię spożywczą. Sposób ten jest banalnie prosty, co więcej wspomniany przedmiot większość z nas ma już w swojej kuchni!

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Jak zabezpieczyć toaletę przed zatkaniem? Wykorzystaj do tego folię spożywczą! 

Użycie foli spożywczej przy problemie często zatykającej się toalety okazuje się jedną z najskuteczniejszych metod do walki z tą nieprzyjemną trudnością. Od teraz odtykanie toalety nie musi kojarzyć ci się z przykrym obowiązkiem! Wystarczy kilka chwil, aby rozprawić się z tą kłopotliwą sytuacją. Na czym dokładnie polega wspomniany patent?

Zobacz wideo nieprzyjemny zapach z toalety

Na wstępie usuń ze środka toalety wszelkie odświeżacze i kostki. Jedynie czego będziesz potrzebować to przeźroczysta folia spożywcza. Wspomnianym produktem owiń muszlę klozetową — ważne, aby zrobić to dokładnie i szczelnie. Najlepiej sprawdzi się tu kilka warstw folii, przy czym warto pamiętać, że jej powłoka nie może być przepuszczalna — nawet jedna mała szczelina może całkowicie pokrzyżować plany zabezpieczenia toalety. 

Po tym, jak skończysz owijać muszlę, przystąp do kluczowego działania. Wciśnij spłuczkę i mocno naciśnij uniesioną folię. Wytworzone wówczas ciśnienie sprawi, że twoja toaleta stanie się całkowicie drożna. Czynność powtarzaj, aż do osiągnięcia upragnionego efektu. 

Wykorzystaj folię spożywczą i ciesz się czystą toaletą! Banalny i tani sposób 

Po skorzystaniu z toalety wystarczy, że ściągniesz folię z muszli, zwiniesz i wyrzucisz ją do śmieci. Następnie odśwież toaletę, zawieś z powrotem kostki i ciesz się upragnionym efektem. Ten higieniczny sposób zaliczany jest nie tylko wyjątkowo skutecznych, lecz również naprawdę tanich. Pamiętaj jednak, że wrzucanie do toalety tamponów, podpasek, patyczków higienicznych, ręczników papierowych itp. może przyczynić się do jej zapchania. 

Więcej o: