Ten jeden produkt za grosze usunie pleśń z parapetu. Masz go w swojej kuchni

Czy wiedziałaś, że to właśnie parapety są wyjątkowo narażone na pojawienie się pleśni? Odpowiedzialna jest za to nie tylko wilgoć, lecz także ciepłe powietrze oraz wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia. Na szczęście istnieją domowe sposoby, które bez wydawania fortuny wspomogą cię w walce z tym nieprzyjemnym problemem.

Kiedy tylko zauważasz, że w twoim mieszkaniu pojawiła się pleśń, bardzo ważna jest jak najszybsza interwencja. Ku zaskoczeniu większości, może ona rozwijać się także w okolicy parapetów. W końcu to właśnie tam dochodzi bardzo często do spotkania wilgoci, ciepłego powietrza oraz wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń. Jeżeli wciąż poszukujesz bezpiecznego i łatwego sposobu, na pozbycie się pleśni z parapetu, ten artykuł jest właśnie dla ciebie!

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Jaki produkt sprawdzi się w walce z pleśnią? Masz go w swojej kuchni

Wyjątkowo ważne jest, aby pozbyć się pleśni jak najszybciej. W przeciwnym razie z parapetu bardzo szybko może rozprzestrzenić się na futryny bądź nawet ściany. Czy wiedziałaś, że w walce z tym nieprzyjemnym problemem wyjątkowo skuteczny okazuje się ocet? To właśnie jego właściwości przeciwgrzybicze i antybakteryjne, mogą okazać się również tanim i skutecznym sposobem usuwania wielu rodzajów pleśni. Co będzie ci potrzebne? 

  • ocet,
  • butelka z atomizerem,
  • rękawiczki,
  • papierowe ręczniki,
  • szczoteczka,
  • okulary ochronne i maseczka

Jak wykorzystać ocet przy walce z pleśnią? To naprawdę proste!

Od czego zacząć? Na początku załóż okulary ochronne i maseczkę oraz dokładnie osusz parapet - nie powinna znajdować się na nim woda. Następnie wystarczy wlać szklankę octu do butelki z atomizerem i dokładnie spryskać miejsce, gdzie pojawiła się pleśń. Pozostaw produkt na ok. godzinę. Zaraz po upływie zalecanego czasu weź szczoteczkę i starannie wyszoruj wszystkie zapleśniałe elementy parapety. Na koniec usuń ocet za pomocą ręczników. 

Zobacz wideo Pleśń na jedzeniu

Po wykonaniu całego procesu należy dokładnie obejrzeć parapet w celu wystawienia oceny, czy na pewno udało nam się całkowicie pozbyć pleśni. Pamiętaj, że jeżeli dostrzeżesz nawet odrobinę pozostałości, musi zostać ona usunięta. Jeżeli w jakimś miejscu parapet jest jeszcze zainfekowany, możesz pokusić się o przygotowanie roztworu z wybielacza, który pomoże usunąć oporną pleśń. Jak to zrobić? 

Do butelki z atomizerem wlej jedną szklankę zimnej wody i tyle samo wybielacza. Potrząśnij butelką i spryskaj roztworem szczególnie odporną pleśń. Następnie użyj szczoteczki do całkowitego pozbycia się uporczywego problemu. Na koniec dobrze wytrzyj parapet.

Więcej o: