Wydaj 1,3 zł i ciesz się skarpetkami białymi jak nigdy! Przed praniem wystarczy zrobić jedną rzecz

Dopranie zabrudzonych białych skarpetek kojarzy ci się z niemałym wyzwaniem? Wciąż zastanawiasz się jak przywrócić im śnieżnobiały kolor? Ich pranie nie musi być wcale bardzo trudnym zadaniem! Z pomocą przychodzą łatwe domowe rozwiązania, dzięki którym wybielanie skarpetek przestanie być niekończącą się udręką.

Wielu z nas skuteczne dopranie zabrudzonych skarpet kojarzy się z niemałym wyzwanie, bądź czymś całkowicie niemożliwym. Jeżeli jednak wciąż poszukujesz łatwego rozwiązania, którego zastosowanie przywróci twojej bieliźnie śnieżnobiałą barwę, ten artykuł jest właśnie dla ciebie! Podpowiadamy, jak bez wydawania fortuny powinno wyglądać wybielanie skarpetek!

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Skuteczne domowe metody na wybielenie skarpetek. To naprawdę proste!

Mimo że sposobów na wybielenie zabrudzonych skarpetek nie brakuje, ludzie wciąż poszukują tych najbardziej skutecznych! Jednym z najpowszechniejszych określa się dodanie do prania sody oczyszczonej. Wspomniany produkt możesz zarówno wymieszać z proszkiem do prania, jak i również włożyć do bębna pralki, po uprzednim rozpuszczeniu w wodzie. Zaleca się nieprzekraczanie ilością, jaką są 3 łyżeczki sody.

Metoda ta jest nie tylko banalnie prosta, ale też wyjątkowo tania — za saszetkę sody oczyszczonej zapłacimy w sklepie najczęściej nie więcej niż 1.3 zł! Ta jedna czynność wykonana przed rozpoczęciem procesu, którym jest czyszczenie odzieży, może na zawsze ułatwić ci przywracanie jej śnieżnobiałego koloru. 

Jeżeli materiał skarpetek należy natomiast do tych delikatnych, wystarczy wyprać je w letniej wodzie z dodatkiem szarego mydła i proszku do pieczenia. Nie należy zapominać, że im bardziej miękka będzie woda, w której upierzemy swoją odzież, tym bardziej białe będą później ubrania. Pamięta, aby nie mieszać naturalnych składników z tymi chemicznymi zakupionymi w sklepie. 

Zobacz wideo termofor ze skarpetki i ryżu

O czym warto pamiętać wybielając skarpetki? Dzięki temu pozostaną białe na dłużej 

Nie da się ukryć, że w skutecznym dopraniu białych skarpetek pomocne okazuje się również wyrobienie pewnych nawyków. W tym celu możesz przede wszystkim pamiętać o niemieszaniu kolorowej bielizny z białą podczas prania. Przed włożeniem do pralki zabrudzonych skarpet możesz je także nieco namoczyć np. we wspomnianym wcześniej roztworze wody i sody oczyszczonej.

Pamiętaj też o niełączeniu ze sobą tkanin wymagających prania w niskiej temperaturze z tymi materiałami, dla których konieczne jest pranie w temperaturze wysokiej. Staraj się także suszyć białe skarpetki na słońcu oraz na świeżym powietrzu, np. na balkonie czy podwórku przed domem

Więcej o: