Przedstawiła ekspresową metodę obierania jajek. Internauci nie mogli w to uwierzyć

Obieranie jajek dla wielu z nas okazuje się niemałym problemem. Zadanie to bardzo często sprawia, że gotowanie ich w skorupach od razu kojarzy nam się z tym uporczywym następstwem. Ostatnio jednak młoda TikTokerka postanowiła podzielić się swoim unikatowym trikiem pokazującym jak szybko obrać jajo. Internauci nie mogli wyjść z podziwu!

Z konsumpcją jajek ugotowanych w skorupach wiąże się nieco uciążliwa czynność, którą jest ich obieranie. Wspomnianą czynność bardzo często określa się prawdziwym testem cierpliwości i precyzji. Wciąż zastanawiasz się jak obrać jajo, aby zajęcie to nie trwało wieczności? Ten artykuł jest właśnie dla ciebie!

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Dlaczego często sięgamy po jajka? Powodów jest naprawdę wiele!

Obieranie jajek po dziś dzień uważane jest za czynność należącą raczej do tych uciążliwych. Mimo wszystko bardzo często decydujmy się na ich konsumpcję. To właśnie jajku zostało nadane przez dietetyków miano jednego z najzdrowszych i najlepiej zbilansowanych produktów spożywczych. Nie dzieje się to jednak bez przyczyny. 

Ugotowane na twardo jajko zawiera 78 kcal, 6,6, gr biała, 5,5, gr tłuszczu i wiele innych wartościowych składników odżywczych. Nie tylko gwarantują one harmonijny wzrostu i rozwój, lecz także zmniejszają ryzyko chorób serca, a nawet udaru mózgu. Zaleca się także ich dodanie do codziennej diety, osobom chcącym pozbyć się nadprogramowych kilogramów.

Niesamowite patenty na łatwe obranie jajek. Koniecznie wypróbuj te metody! 

Niedawno wyjątkowo skuteczną metodą na szybkie i dokładne obranie jajek podzieliły się na TikToku jego użytkowniczki. Zaprezentowane przez kobiety rozwiązania okazały się naprawdę proste i bardzo szybko zdobyły uznanie internautów. Zapewne większość z was słyszała już o gotowaniu jaj z dodatkowe soli, sody lub też o pozostawieniu ich na kilka minut w zimnej wodzie, co następnie miało ułatwić pozbycie się skorupek. Zapomnij o tych metodach! Z pomocą przychodzą jeszcze skuteczniejsze rozwiązania!

Zobacz wideo obieranie jajek

Jednym z przedstawionych na TikToku trików jest włożenie ugotowanego jajka do naczynia z wodą — może być np. słoik. Następnie należy zamknąć je i energicznie potrząsnąć. Po kilku sekundach wylewamy wodę i obieramy jajo. Skorupka powinna dać się usunąć bez najmniejszego problemu. 

Sposób zaprezentowany na TikToku przez Karę Faurenbach — szefową kuchni z Nowego Yorku, bardzo szybko okrzyknięty został prawdziwym hitem. Na filmiku widzimy, że kobieta uderza ugotowanym jajkiem o krawędź garnka i zaraz po tym o kuchenny blat. Niedługo potem położyła ona jajko na blacie i dokładnie przesunęła je w przód i tył. Następnie możemy zobaczyć na nagraniu, że skorupka praktycznie sama zeszła z jajka. "Czy to już magia?" - zastanawiali się w komentarzach użytkownicy platformy. 

Więcej o: