Dlaczego warto włożyć gąbkę do lodówki? Mało kto zna ten wyjątkowy trik

Przez większość z nas gąbka używana jest do z góry określonych celów. Najczęściej służy nam ona podczas mycia naczyń, czy np. wycierania blatów. Czy wiedziałaś jednak, że ten niepozorny przedmiot ma jeszcze kilka innych zastosowań? Kiedy dowiesz się, dlaczego warto włożyć go do lodówki, już zawsze będziesz to robić!

Chociaż włożenie gąbki do lodówki brzmi jak czynność zupełnie pozbawiona sensu, tak naprawdę jest to sztuczka, niosąca za sobą zbawienne korzyści. To przede wszystkim dzięki swoim właściwością wspomnianym przedmiot może zrobić tam naprawdę dobrą robotę. Ten niepozorny mały przedmiot świetnie zadziała jako pochłaniacz wilgoci oraz nieprzyjemnych zapachów, ale nie tylko!

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Dlaczego warto włożyć gąbkę do lodówki? Ten wyjątkowy trik ma wiele zalet!

Czy wiedziałaś to właśnie dzięki swojej budowie i właściwościom gąbka doskonale zadziała jako pochłaniacz wilgoci oraz zapachów w tym m.in. tych nieprzyjemnych często charakterystycznych dla lodówki? Jeżeli nie, czas najwyższy to zmienić! Ten banalnie prosty trik może nie tylko pomóc ci utrzymać czystość, ale również sprawi, że produktu nie będą się tak szybko psuły. Od czego zacząć? 

Wystarczy, że na każdej półce w lodówce umieścisz po jednej gąbce. Pomoże to m.in. zapobiec gromadzeniu się wody na znajdujących się tam produktach. Gąbka ulokowana u boku owoców i warzyw pochłania wilgoć, a w związku z tym opóźnia procesy gnilne. Już zaledwie po tygodniu dostrzeżesz, że jedzenie pozostaje dłużej świeże. Z pewnością sztuczka zostanie doceniona nie tylko przez osoby, które nie lubią marnować żywności.

Zobacz wideo przechowywanie warzyw w lodówce

O czym pamiętać stosując metodę z gąbką w lodówce? To naprawdę ważne

Stosując opisaną powyżej metodę na utrzymanie świeżości w lodówce, należy pamiętać, że wkładamy tam jedynie nową, czystą i suchą gąbkę. Co więcej, należy wymieniać ją co kilka dni lub od razu, gdy dostrzeżesz, że jest wilgotna lub zmienił się jej wygląd.

Pamiętaj jednak, aby nie wyrzucać wspomnianego przedmiotu. Wystarczy go zdezynfekować i wysuszyć.  Można to zrobić, namaczając ją w occie, wkładając do zmywarki lub na 2 minuty do kuchenki mikrofalowej. Albo po prostu do pralki. Innym sposobem jest wygotowanie jej z płynem do naczyń. Po wykonaniu tego zabiegu gąbka ponownie nadaje się do mycia lub nawet ponownego włożenia do lodówki. 

Więcej o: