Śnieżnobiałe i miękkie ręczniki bez wybielacza? Istnieje banalny trik za niecałe 2 zł!

Wciąż poszukujesz sposobu, który bez zastosowania chemicznych środków pomoże ci przywrócić ręcznikom śnieżnobiały kolor i sprawi, że znów staną się miękkie? Z pomocą przychodzą domowe sposoby, które pomogą ci osiągnąć upragniony cel. Wybielacz nie będzie ci dłużej do tego potrzebny!

Nie da się ukryć, że ręczniki to jeden z podstawowych elementów wyposażenia łazienki każdej z nas. Fakt, że korzystamy z nich codziennie, sprawia, że wymagają częstego prania. Najbardziej problematyczne okazują się te o białej barwie, które niestety bardzo szybko żółkną lub stają się poszarzałe. Z pomocą przychodzą jednak domowe sposoby, dzięki którym twoje ręczniki znów staną się śnieżnobiałe i miękkie bez użycia wybielacza!

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Dlaczego wybieramy białe ręczniki? Istnieje wiele powodów 

Białe ręczniki są przez nas najczęściej wybierane ze względu na fakt, że nie tylko bardzo elegancko się one prezentują, lecz także pasują do klimatu każdego wnętrza. Jednak w momencie, gdy staną się pożółkłe lub poszarzałe mogą odebrać pomieszczeniu panujące w nim dotychczas uczucie czystości. Gdy natomiast przestają być miękkie, korzystanie z nich automatycznie przestaje kojarzyć się nam z jakąkolwiek przyjemnością. Jak temu zaradzić? 

Zobacz wideo miękkie ręczniki

Okazuje się, że sposobów na przywrócenie czystej bieli ręcznikom nie brakuje! Część z nas wykorzystuje w tym celu wybielacz, inni natomiast decydują się na wybór domowych rozwiązań, które nie naruszają struktury materiału. Niedawno na jednym z portali internetowych mogliśmy zobaczyć wpis pokojówki, która postanowiła podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem zdobytym w zawodzie, w tym m.in. właśnie sposobem na śnieżnobiałe i miękkie ręczniki.

Prosty patent na białe ręczniki? To naprawdę proste!

Korzystając z rady przedstawionej przez pokojówkę, dotyczącej prania białych ręczników, jedyne czego będziesz potrzebować to kwasek cytrynowy (za 20 g produktu w sklepie zapłacisz najczęściej nie więcej niż 1,3 zł!) i gorąca woda w stosunku 3:7. Co więcej, praktycznie każda z nas wspomniane składniki znajdzie u siebie w domu! Na początku wystarczy dokładnie je ze sobą wymieszać — najlepiej zrobić to w sporej misce, do której zmieszczą się ręczniki. Następnie zamocz je w przygotowanym roztworze i pozostaw na kilka godzin. Później wystarczy zrobić standardowe pranie. 

Więcej o: