Dodaj szczyptę do szamponu, a twoje włosy od razu zwiększą objętość. Oto sprawdzone sposoby

Istnieje pewien szybki i łatwy sposób na to, by zwiększyć objętość swojej fryzury. Wystarczy, że podczas mycia włosów dodamy do szamponu szczyptę pewnego produktu, a po wysuszeniu będziemy cieszyć się fantastyczną fryzurą. Co warto dosypać do produktu myjącego, by zyskać większą objętość? Podpowiadamy.

Każda z nas marzy o tym, by mięć piękne, gęste włosy, które są uniesione u nasady. Zwiększona objętość fryzury sprawia, że lepiej wyglądamy, a więc i pomaga nam poczuć pewność siebie. Istnieje pewien łatwy i szybki sposób, który sprawi, że nasze włosy naturalnie się uniosą, a przy tym będą dokładnie oczyszczone. Zobacz, jak to zrobić.

Zobacz wideo Ania Starmach testuje sposób na elektryzujące się włosy

Więcej podobnych tematów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak zwiększyć objętość włosów? Wystarczy dodać szczyptę proszku do szamponu

Warto co jakiś czas umyć włosy szamponem z silniejszymi detergentami, by dokładnie oczyścić je z łoju i resztek kosmetyków. Pomocna w tym celu będzie również soda oczyszczona, której dodatek sprawi, że pasma będą gładkie, lśniące oraz uniesione u nasady. Wystarczy dodać do porcji szamponu, którą zwykle myjemy głowę, szczyptę sody oczyszczonej. Po dokładnym myciu włosów i spłukaniu z nich resztek tej domowej mieszanki zauważysz, że znacznie zyskały na objętości.

Należy pamiętać jednak, że choć to skuteczny, to również bardzo oczyszczający sposób, dlatego nie można stosować go zbyt często. Korzystaj z niego przed ważną okazją lub po prostu umyj w ten sposób włosy raz na kilka dni, gdy chcesz mocniej oczyścić je z nadmiaru kosmetyków. Pamiętaj również o tym, by przed pierwszym użyciem wykonać próbę uczuleniową.

Zastosuj te dwa triki, a będziesz cieszyć się piękną fryzurą. Sprawdzone sposoby na większą objętość włosów

Mycie włosów szamponem z dodatkiem sody oczyszczonej to nie jedyny sposób na to, by zwiększyć ich objętość. Można też stosować jeden sprawdzony trik, który jest skuteczny i nieszkodliwy dla pasm. Wystarczy suszyć włosy w odpowiedni sposób. Schyl się, by suszyć pasma głową w dół. W ten sposób naturalnie odbiją się u nasady i będą bardziej puszyste. 

Do zwiększenia objętości włosów wykorzystuje się też pewną metodę stylizacyjną. Mowa oczywiście o tapirowaniu kosmyków. Nie jest to jednak zbyt zdrowe dla włosów, dlatego warto robić to tylko układając fryzurę na specjalne okazje. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że podczas wieczoru i wielu aktywności włosy po prostu nie oklapną. 

Więcej o: