Wymieszaj łyżkę tego produktu z wodą i podlej zamiokulkasa. Pojawi się wysyp nowych listków

Zamiokulkas to jedna z najpopularniejszych roślin, która zdobi nasze mieszkania. Jest niezwykle efektowny, a jego piękne, zielone liście zwracają na siebie uwagę. Co więcej, nie należy do najtrudniejszych w pielęgnacji. Czym podlewać zamiokulkasa i jak go nawozić, by pięknie rósł?

Zamiokulkas to przepiękna roślina, która swoimi soczyście zielonymi liśćmi przykuwa spojrzenia. Jest nie tylko niezwykłej urody, ale także stosunkowo nieskomplikowany w pielęgnacji. Istnieją proste triki, dzięki którym będzie rósł zdrowo i bujnie. Postaw na domowe nawozy z dwóch składników.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo [MATERIAŁ PROMOCYJNY] Jak pielęgnować fryzurę afro lub loki?

Jak dbać i czym podlewać zamiokulkasa? Pamiętaj o tych rzeczach, a będzie pięknie rósł

Na samym początku warto zdać sobie sprawę z faktu, że zamiokulkas to roślina wolnorosnąca, która potrzebuje odpowiednich warunków, by dobrze i zdrowo się rozwijać. Przede wszystkim postaw na prawidłowe oświetlenie, podlewanie i nawożenie. Roślina nie przepada za bezpośrednim nasłonecznieniem, za to lepiej szuje się w cieniu. Podlewaj go skąpo i trzymaj w miejscu, w którym nie będzie narażony na przeciągi. Używaj jedynie wody odstałej, o temperaturze pokojowej. Nie zapomnij regularnie przecierać liści wilgotną ściereczką, by zawsze były błyszczące i zielone. W przypadku nawożenia warto postawić na domowe sposoby, dzięki którym będzie rósł zdrowo i bujnie.

Dwa przepisy na niezawodne nawozy do zamiokulkasa. Kosztują kilka groszy

W okresie jesienno-zimowym warto nawozić roślinę środkiem na bazie potasu. Idealnie sprawdzi się do tego nawóz z banana. Wystarczy, że skórkę po owocu umieścisz w dużym, litrowym słoju, zalejesz ciepłą wodą i odstawisz na dwa tygodnie. Po tym czasie odcedzisz, a powstałym naparem podlejesz roślinę. W cieplejszym okresie dobrze sprawdzi się odżywka na bazie azotu, którą wykonasz z żelatyny. Paczkę produktu kupisz za kilka złotych w każdym sklepie spożywczym. Dzięki niej zamiokulkas zdecydowanie szybciej wypuści nowe, soczyście zielone listki. Wystarczy, że w 200 ml ciepłej wody rozpuścisz łyżeczkę żelatyny. Dokładnie wymieszaj i odstaw do ostygnięcia. Na koniec rozcieńcz trzema szklankami wody i taką mieszanką podlewaj roślinę raz w miesiącu. 

Więcej o: