To imię po hebrajsku oznacza "rozkosz". W Polsce nadano je 52 dziewczynkom

To eleganckie i krótkie imię nie jest w Polsce zbyt popularne, choć brzmi naprawdę pięknie. Pochodzi z języka hebrajskiego, a w pierwszej połowie 2022 roku nadano je jedynie 52 dziewczynkom w całej Polsce. Jeśli nie wiesz, jak dać na imię swojej córce, weź pod uwagę właśnie tę oryginalną i niezwykłą propozycję.

Wybranie odpowiedniego imienia dla swojego dziecka to dla wielu rodziców nie lada wyzwanie. Zależy nam na tym, by nie tylko pięknie brzmiało i miało wyjątkowe znaczenie, lecz także, żeby źle nam się nie kojarzyło. Trudno jest więc znaleźć coś odpowiedniego wśród pośród bardzo popularnych imion. Okazuje się, że w Polsce jest jedno krótkie oraz piękne imię, które nadawane jest dziewczynkom niezwykle rzadko. Jak brzmi i co oznacza?

Zobacz wideo Najciekawsze imiona dzieci gwiazd. Nie tylko Michał Wiśniewski postawił na oryginalność

Więcej podobnych tematów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

W języku hebrajskim oznacza "rozkosz". W Polsce nosi je niewiele dziewczynek

Noemi to imię, które nie jest w Polsce jeszcze tak popularne, jak za granicą. Jest krótkie, dźwięczne i piękne, a do tego ma wyjątkowe znaczenie. Pochodzi z języka hebrajskiego i w zależności od tłumaczenia oznacza "moja rozkosz" lub "moja słodycz". Noemi to również biblijna postać, która była żoną Elimeleka z Betlejem i matką dwóch synów. W pierwszej połowie 2022 roku (od 1 stycznia do 30 czerwca) nadano je jedynie 52 dziewczynkom. Jako drugie imię otrzymało je wówczas 13 dziewczynek.

Kiedy obchodzimy urodziny Noemi i jak to imię brzmi w innych językach? Warto o tym wiedzieć

W Polsce imię Noemi nadal jest bardzo rzadkie, jednak za granicą od lat jest niezwykle popularne. Nic dziwnego. Jest krótkie, dźwięczne, a do tego ma piękne znaczenie. W innych krajach zapisujemy i wymawiamy je jednak nieco inaczej niż w Polsce. Po angielsku jest to Naomi, po francusku Noémie, a po niemiecku będziemy wymawiać je Naemi, Nomie lub Nomi.

Kolejną ciekawostką dotyczącą tego imienia są imieniny. Niektórzy mogą być zaskoczeni, lecz jest poświęcony temu tylko jeden dzień w roku. Kiedy w Polsce przypadają imieniny Noemi? Okazuje się, że Noemi może świętować swoje imieniny jedynie 14 grudnia.

Więcej o: