Rozcieńcz z wodą i wlej do nory. Ten sposób na kreta jest niezawodny i kosztuje tylko 2 zł

W ciągu doby kret potrafi wydrążyć aż 15 metrów korytarzy, wypychając każdorazowo do 150 g ziemi. Nic dziwnego, że bywa prawdziwym utrapieniem ogrodników. Im dłużej damy mu szaleć w ogrodzie, tym ciężej się go pozbyć. Na szczęście skuteczny sposób na kreta jest niedrogi i ekologiczny.

Gdy w naszym ogrodzie zaczną pojawiać się charakterystyczne kopce, natychmiast powinniśmy zacząć działać. Pamiętajmy jednak, że choć krety bywają uciążliwe, to pożyteczne stworzenia, które są pod ochroną, a ich wypędzenie powinno polegać na wygonieniu lub odstraszeniu, a nie zabiciu. Na szczęście istnieją sprawdzone, domowe sposoby, które pozwolą się nam go pozbyć szybko i skutecznie.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo [MATERIAŁ PROMOCYJNY] Jak pielęgnować fryzurę afro lub loki?

Skuteczny sposób na kreta? Wykorzystaj zapachy, których nie znoszą

Krety mają niebywale wyczulony węch, który możesz wykorzystać przeciwko nim. Zastosuj naturalne odstraszacze w postaci roślin, które dodatkowo będą się pięknie prezentowały. Idealnie nadadzą się do tego:

  • czarny bez,
  • bazylia,
  • komosa,
  • czosnek,
  • narcyz,
  • aksamitek.

Z ich pomocą nie tylko przepędzisz kreta, ale zniechęcisz pozostałe do zamieszkania pod twoim ogrodem. Innym sposobem na skuteczne odstraszenie nieproszonego gościa jest wykorzystanie włosów ludzkich czy sierści psa lub kota. Uformuj z nich kilka kulek, wrzuć do kreciej nory i zakop. Zapach naturalnego wroga natychmiast wygoni kreta.

Domowy sposób na kreta za kilka złotych. Sięgnij po ocet

Skuteczny odstraszacz wykonasz także z octu. Rozcieńcz go w proporcjach 1:10, wlej do kretowiska, a następnie zakop. Czynność powtarzaj przez kolejne dni, aż zakopiesz wszystkie kopce. Rób to po kolei, nie od razu, by nieproszony gość miał szansę uciec.  

Nietypowy sposób na kreta. Potrzebujesz dwóch przedmiotów

Równie skuteczny odstraszacz wykonasz z kawałka metalowego pręta i plastikowej butelki. Wbij pręt w ziemię tak, by przechodził przez jeden z krecich korytarzy i nałóż na niego pustą plastikową butelkę, otworem do picia w dół. Każdy ruch sprawi, że butelka będzie uderzać o pręt, wywołując drgania, które będą drażnić zwierzę. Czym prędzej przeniesie się w inne miejsce. 

Więcej o: