Ta gwiazda "13 posterunku" wycofała się z życia publicznego. Powód jest zaskakujący

Pierwszy odcinek "13 posterunku" wyemitowano w Wigilię 1997 roku. To jeden z pierwszych sitcomów, jakie pojawiły się w Polsce. Niewielu jednak wie, że jedna z głównych aktorek grających w serialu wycofała się z życia publicznego.

Stworzony przez Macieja Ślesickiego sitcom zdobył ogromną popularność i rzeszę fanów. Warto podkreślić, że "13 posterunek" był pierwszym amerykańskim formatem przeniesionym na polski ekran. Jedna z aktorek grająca główną rolę, serialowa Kasia, wiele lat temu zrezygnowała z aktorstwa.

Zobacz wideo [MATERIAŁ PROMOCYJNY] Jak pielęgnować fryzurę afro lub loki?

"13 posterunek" wypromował wiele gwiazd polskiego kina. Kto grał w popularnym sitcomie?

Największą gwiazdą serialu bezsprzecznie był Cezary Pazura. Postać posterunkowego Cezarego była uwielbiana przez widzów. Aktor przyznał jednak, że choć był zadowolony z rosnącej popularności, rola Cezarego Cezarego sprawiła, że został zaszufladkowany jako aktor wyłącznie komediowy. – Nie było wtedy tylu propozycji serialowych co teraz. To sprawiło, że aktor staje się niewolnikiem jednej roli. Potem trzeba się z tego jakoś wydostać, a to nie jest takie proste – powiedział.

W "13 posterunku" grał również Arkadiusz Jakubik. Aktor podkreśla, że podobnie jak Cezary Pazura wpadł w szufladę serialu komediowego. – Prawda jest taka, że przez długi czas tego serialu nie cierpiałem. Oczywiście najbardziej nie znosiłem tego swojego Rysia, sapera z metalową ręką, ponieważ wsadzono mnie do szuflady z napisem "debil z 13 posterunku" i proszę mi wierzyć, że ciężko się było z niej wydostać. Po latach mi się udało, pogodziłem się też z tym nieszczęsnym Rysiem – wspomina.

Popularność po emisji serialu zdobył Piotr Zelt, który wcielał się w postać Arniego, Agnieszka Włodarczyk, grająca siostrę Cezarego, Ewa Szykulska i Marek PerepeczkoWszyscy aktorzy kontynuowali karierę, lecz jedna z aktorek grających główną rolę, po zakończeniu emisji "13 posterunku" odsunęła się w cień.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Widzowie uwielbiali serialową Kasię. Aleksandra Woźniak zrezygnowała z aktorstwa

Aleksandra Woźniak wcielała się w rolę Kasi, którą pokochali widzowie. Sitcom mógł okazać się pierwszym krokiem do wielkiej kariery aktorskiej, lecz Aleksandra Woźniak wycofała się z życia publicznego. Po zakończeniu emisji "13 posterunku" pojawiła się w kilku epizodycznych rolach, a potem ostatecznie usunęła się w cień. Aktorka nie przepadała za rozgłosem i lansowaniem się na ściankach. – Nie daję się wciągnąć w wir imprez, bankietów, lansowania się. Być może tracę na tym zawodowo, ale stwierdziłam, że lepiej boso, ale w ostrogach – powiedziała w 2019 roku w wywiadzie dla Newserii. Po odejściu z życia publicznego zajęła się wieloletnią pasją, jaką jest psychologia.

Więcej o: